Spotkanie Wigilijne 2018 r.

Nasze grudniowe wigilijne spotkanie członków Koła Grodzkiego poprowadził Prezes Koła Grodzkiego kol. Andrzej Kuligowski witając zebranych członków Koła Grodzkiego oraz zaproszonych gości: Prezesa Zarządu Oddziału Gdańskiego PTTK kol. Stanisława Sikorę oraz Pełnomocnika Zarządu ds. programowo-gospodarczych kol. Irenę Hubert Sikora.

Następnie omówił program zebrania.

Przed realizacją programu minutą ciszy uczczono pamięć naszego zmarłego kolegi, członka Koła Grodzkiego Bogusława ( Andrzeja ) Banasiaka.

Program spotkania:

1.  Kol. Andrzej Kuligowski podsumował wyniki i wręczył nagrody zakończonego turnieju o Puchar Prezesa Koła Grodzkiego w MK Bowling 2018r.

I miejsce kobiet: Alina Pela

II miejsce kobiet: Maria Mischke

III miejsce kobiet: Beata Ilczuk

I miejsce mężczyzn: Piotr Izak

II miejsce mężczyzn: Piotr Skowroński

III miejsce mężczyzn: Marek Izak

Kol. Andrzej Kuligowski poinformował że ze względów finansowych ulega zmianie miejsca rozgrywek w 2019 r. Turniej rozgrywany będzie w kręgielni przy restauracji ,,Soprano” na Gdańskim Przymorzu.
2. Kol. Andrzej Kuligowski wraz z kol. Gienią Franczak wręczyli nagrody zakończonych konkursów fotograficznych w 2018 r.

Konkurs - ,,Nasze Ptaki”
I miejsce   – kol. Jerzy Sobolewski
II miejsce – kol. Genowefa Formela
III miejsce - kol. Jerzy Sobolewski
Kol. Barbara Wrońska
Kol.Grażyna Skowrońska
Kol. Zbyszek Wójcicki

Konkurs - ,,Zjawiska Przyrody”
I miejsce – kol. Genowefa Formela
II m
iejsce – kol. Genowefa Formela
III miejsce – kol. Barbara Wrońska
Kol. Bożena Buczkowska
Kol. Krzysztof Nadolski

Całoroczny temat: Drzewo w krajobrazie Pomorza
I miejsce – kol. Mirosława Preiss
II miejsce – kol. Jerzy Sobolewski
III miejsce – kol. Barbara Wrońska
Kol. Wiesława Bosak
Kol. Bożena Buczkowska
Kol. Jerzy Sobolewski

Wszyscy nagrodzeni w obu konkursach otrzymali puchary, albumy oraz książki.

Podsumowując cały cykl konkursowy w 2018 r. kol. Andrzej Kuligowski podziękował wszystkim biorącym udział w konkursie, w szczególności kol. Gieni Franczak która te konkursy prowadziła oraz zaprosił wszystkich chętnych członków Koła Grodzkiego do udziału w 2019 r. Tematy konkursu zostaną podane na zebraniu lutowym w 2019 r.
3.  Kol. Gienia Franczak przedstawiła zbiór wydarzeń kulturalnych w grudniu 2018 r. na których warto być i zaprosiła do licznego udziału. Zbiór grudniowych wydarzeń kulturalnych zostanie podany w e-mailu.
4.  Kol. Tosia i Krzysztof Nadolscy zaprosili chętnych na ,,Mikołajki” . W programie około 2 km spacer, ognisko oraz gra w bule. Spotkanie 06.12.2018 r. o godz. 11.00 przy głównym wejściu do Galerii Manhattan. Prowiant na ognisko we własnym zakresie.
5.  Kol. Andrzej Kuligowski przedstawił informację o obchodach 10-lecia Koła Grodzkiego które odbędą się w lutym 2019 r. w ,,Piwnicy Rajców Gdańskich” i zakończone będą ,,Biesiadą Jubileuszową”. Częściową opłatę za Biesiadę w wysokości 60 zł od osoby pobiera kol. Grażyna Skowrońska.

Na tym zakończono realizację programu i rozpoczął się wieczór wigilijny .

Wieczór poprowadziła kol. Bożena Buczkowska która przedstawiła informacje o wigilii w tradycji chrześcijańskiej oraz o tradycji śpiewania kolęd.

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku 2019 złożył Prezes Koła Grodzkiego kol. Andrzej Kuligowski i Prezes Zarządu Oddziału Gdańskiego PTTK kol. Stanisław Sikora. Następnie dzieląc się opłatkiem, wszyscy nawzajem składali sobie życzenia.

Przy pięknie udekorowanej sali oraz zastawionych stołach rozpoczęło się wspólne śpiewanie kolęd które poprowadziła kol. Bożena Buczkowska przy akompaniamencie gitarowym kol. Jurka Sobolewskiego.

Obecnych na zebraniu 49 osób ( 48 członków + 1 sympatyk )

Notatkę sporządził kol. Eugeniusz Koczara

Zdjęcia i prezentację wykonała kol. Teresa Jurkiewicz