Informacja ze spotkanie członków i sympatyków - Listopad 2018 r.

Prezes Koła Grodzkiego kol. Andrzej Kuligowski otworzył zebranie witając
wszystkich członków i sympatyków Koła oraz zaproszonego gościa, przedstawiciela Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych p. Jerzego Krefta. Następnie przedstawił tematy spotkania.

1. ,,Zagrożenia dla naturalnego piękna i przyrody lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego”.

Kol. Gienia Franczak przedstawiła p. Jerzego Krefta z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych i w kilku zdaniach wprowadziła zebranych w temat prelekcji. Pan Jerzy bardzo ciekawie i przystępnie omówił usytuowanie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz przedstawił jego znaczenie dla mieszkańców Trójmiasta. Prelekcja oraz prezentacja szkiców wywołała duże zainteresowanie słuchaczy.

2. ,,10 – lecie istnienia Koła Grodzkiego”.

Kol. Andrzej Kuligowski przedstawił stan przygotowań do uczczenia 10-lecia istnienia Koła Grodzkiego. Impreza zaplanowana na 23.02.2019 r ( dzień i miesiąc założenia Koła ) odbędzie się w Piwnicy Rajców przy Długim Targu. W planie wręczenia nagród i wyróżnień oraz ,,Biesiada Jubileuszowa” (koszt biesiady 60 zł).

3. ,,Wycieczka piesza po cmentarzu Łostowickim”.

Kol. Majka Ścisk zaprosiła wszystkich chętnych członków i sympatyków Koła Grodzkiego na wycieczkę wycieczka piesza po cmentarzu Łostowickim. Zbiórka przy bramie głównej cmentarza w dniu 07.11.2018 r. o godz.11.00.

4. ,,Parada Niepodległości 2018 r.”.

Kol. Andrzej Kuligowski zaprosił wszystkich zainteresowanych na dzień 11.11.2018 r. na na Paradę Niepodległości. Zbiórka przy pomniku koło Technikum Łączności o godz.08.15. Szczegóły zostaną podane w e-mailu.

5. Kręgle 2018r.

Kol. Janek Lewicki zaprosił wszystkich chętnych członków Koła Grodzkiego na turniej o Puchar Prezesa Koła Grodzkiego. Zawody ( ostatnie w tym roku ) odbędą się w poniedziałek 12.11.2018 r.

6. ,,Kalejdoskop wydarzeń kulturalnych w listopadzie 2018 r”.

Kol. Gienia Franczak przedstawiła zbiór wydarzeń na których warto być i zaprosiła do licznego udziału. Niektóre z nich pokrótce omówiła. Zbiór listopadowych wydarzeń kulturalnych zostanie podany w e-mailu.

7. ,,Czwartek w Historycznym”

Kol. Gienia Franczak w imieniu kol. Krystyny Maćkowskiej przedstawiła niektóre listopadowe wydarzenia. Szczegóły zostaną podane w e-mailu.

8. Konkursy Fotograficzne.

Kol. Gienia Franczak przypomniała o trwającym konkursie i zaprosiła do licznego udziału. Temat ,,Drzewo w krajobrazie Pomorza” trwa do 30.11.2018r.

9. ,,Szarża kawaleryjska w bitwie pod Krojantami w 1939 r.

Kol. Zbyszek Wójcicki przedstawił zarys historyczny walk obronnych w 1939 r. ze szczególnym uwzględnieniem szarży pod Krojantami. Po prelekcji został wyświetlony krótki film z uroczystości upamiętniających szarżę 18 Pułku Ułanów Pomorskich pod Krojantami przygotowany przez kol. Teresa Jurkiewicz.

10. Sprawy różne.

Kol. Andrzej Kuligowski poinformował że ze względu na trudności techniczne film przygotowany przez kol. Krzysztofa Nadolskiego z wycieczki rowerowej ,,Szlakiem Gdańskich Hewelionów” nie może być wyświetlony w sali PTTK. Film będzie można obejrzeć na stronie internetowej Koła Grodzkiego.

Na tym zebranie zakończono. Udział wzięło 48 członków i sympatyków Koła Grodzkiego.

Notatkę sporządził kol. Eugeniusz Koczara.
Zdjęcia wykonała kol. Teresa Jurkiewicz.