09 kwietnia - Spotkanie członków i sympatyków Koła

Sprawozdanie z kwietniowego zebrania członków i sympatyków Koła Grodzkiego Gdańskiego Oddziału PTTK

Prezes Koła Grodzkiego kol. Andrzej Kuligowski przywitał wszystkich członków i sympatyków Koła oraz zaproszonego gościa p. Dawida Jastrzębskiego z Wolontariatu Miasta Gdańska.

Po przywitaniu kol. Andrzej Kuligowski przybliżył tematy spotkania.

1. ,,4 Maraton Gdański”

Kol. Ewa Banasiak poprosiła zaproszonego gościa o informację na temat 4 Maratonu Gdańskiego. Dawid Jastrzębski pokazał na ekranie mapkę maratonu, punkt z wodą obsługiwany przez wolontariuszy z Koła Grodzkiego oraz omówił szczegóły organizacyjne maratonu, tj. rozpoczęcie, zakończenie transport, posiłki. Poinformował również że w tym roku dodatkowo punkt z wodą będzie obsługiwała młodzież ze Szkoły Podstawowej z Kowal.

2. ,,Lew Hewelion”.

Kol. Gienia Franczak przygotowała i poprowadziła prelekcję pt. ,,Lew Hewelion bohaterem szlaku turystycznego w Gdańsku”. Omówiła wszystkie lwy zainstalowane przy miejskich trasach turystycznych oraz ich symbolikę. Prelekcja wywołała duże zainteresowanie słuchaczy.

3. Zwiedzanie Bazyliki pw. Św. Brygidy.

Kol. Gienia Franczak zaprosiła wszystkich chętnych do zwiedzania Bazyliki Św. Brygidy na dzień 13.04.2018 r. na godz 11.00.

4. Wycieczka do Białegostoku i Grodna.

Kol. Eugeniusz Koczara przekazał zainteresowanym kilka informacji o wycieczce a kol. Teresa Jurkiewicz zebrała od wyjeżdżających zaliczkę na poczet kosztów wycieczki.

5. ,,Konkurs Fotograficzny”.

Kol. Gienia Franczak przypomniała o konkursie fotograficznym i zachęciła do przesyłania zdjęć.

6. Kręgle 2018r.

Kol. Janek Lewicki zaprosił wszystkich chętnych członków Koła Grodzkiego na turniej o Puchar Prezesa Koła Grodzkiego. Zawody odbędą się w poniedziałek 16.04.2018 r.

7. ,,Gdynia – Pomnik Strażników Przyrody Ojczystej”

Ze względów niezależnych od organizatora wycieczka piesza odbędzie się w innym terminie – poinformowała kol. Gienia Franczak.

8. ,,Wycieczka do Malborka”.

Kol. Grażyna Skowrońska oraz Krzysztof Nadolski przedstawili program wycieczki do Malborka i omówili szczegóły organizacyjne. Wycieczka odbędzie się w dniu 25.04.2018 r. Transport do Malborka i z powrotem pociągiem PKP.

9. ,,Wycieczka piesza z cyklu – Zdobywamy Odznakę Miłośnika Gdańska”          Kol. Janek Lewicki i Sławomir Flis zapraszają zainteresowanych na wycieczkę pieszą która odbędzie się w piątek 27.04.2018 r. Szczegóły zostaną podane w e-mailu.

10. Kalejdoskop spraw kulturalnych w kwietniu 2018 r..

Kol. Gienia Franczak przedstawiła zbiór wydarzeń na których warto być i zaprosiła do licznego udziału. Zbiór wydarzeń kulturalnych w kwietniu zostanie podany w e-mailu.

Na tym zebranie zakończono. Udział wzięło 49 członków i sympatyków Koła Grodzkiego.
Notatkę sporządził kol. Eugeniusz Koczara.

Zdjęcia wykonała kol. Teresa Jurkiewicz.