05 Lutego

Zebranie poprowadził Prezes Koła Grodzkiego kol. Andrzej Kuligowski który powitał zebranych członków
i sympatyków Koła Grodzkiego oraz zaproszonego gościa p. Dariusza Podbereskiego, przeczytał program i omówił lutowe imprezy.

1.  Prelekcja

Pan Dariusz Podbereski który jest pracownikiem Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego wygłosił prelekcję na temat: ,, Walory przyrodnicze i historyczne  Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego „. Omówił stan flory i fauny TPK oraz przedstawił zagrożenie takie jak: luźno puszczone psy, szybka jazda rowerowa, agresywna zabudowa, wycinka drzew i inne  które mogą spowodować zagrożenie dla ludzi i zwierząt oraz degradację parku. Prelekcja wzbudziła duże zainteresowanie zebranych.

2.  Plan prelekcji na 2018 r.
     Kol. Gienia Franczak przedstawiła i omówiła ,,Plan prelekcji na 2018 r „

3.  Konkursy fotograficzne 2018 r.
     Kol. Gienia Franczak przedstawiła tematy poszczególnych konkursów:
    Temat główny ( luty – październik ) - ,,Drzewo w krajobrazie Pomorza”
    Temat ( luty – kwiecień ) - ,,Zegary w gdańskiej przestrzeni”

4. ,,Muzeum wnętrz mieszczańskich”
      Kol. Gienia Franczak zaprosiła wszystkich chętnych do zwiedzenia wystawy w Domu Uphagena przy
      ulicy Długiej 12 w dniu 06.02 2018 r. o godz. 11.00

5.  Kalejdoskop wydarzeń kulturalnych w Gdańsku – luty 2018 r.
    Kol. Gienia Franczak omówiła niektóre pozycje kalendarza wydarzeń. Szczegóły wydarzeń na luty zostaną
    podane w wersji elektronicznej.

6.  XIII Zimowy Rajd Pomorski PTTK ,,Stolemy”
     Kol. Gienia Franczak  zaprosiła wszystkich chętnych  w imieniu Klubu Turystów Pieszych,,Bąbelki” oraz
     mini-Klubu Rodzinnej Turystyki Wszelkiej ,,Rzułf” do uczestnictwa w rajdzie który odbędzie się w dniach
     23 – 25.02.2018 r. w Gminie Sierakowice. Szczegóły podane zostaną pocztą elektroniczną.

7.  MK Bowling
    12.02.2018 r. ( poniedziałek). Na turniej  o Puchar Prezesa Koła Grodzkiego zaprosił kol. Janek Lewicki.

8.  Plan Imprez 2018 r.
     Kol. Andrzej Kuligowski przedstawił zaktualizowany Plan Imprez na 2018 r.
     Plan został jednogłośnie zaakceptowany przez uczestników spotkaniaw formie głosowania

9.  Kulig w Borkowie
    Kol. Piotr Skowroński zaprosił wszystkich chętnych na kulig który odbędzie się 19.02.2018 r.
    Koszt kuligu 20,00 zł/osobę. Dojazd PKM. Szczegóły zostaną podane w poczcie elektronicznej.

10.  ,,Śledzik w Feluce”
     Kol. Grażyna i Piotr Skowrońscy zaprosili wszystkich chętnych na ,,śledzika” w Feluce . Zabawa odbędzie się
     w dniu 13.02.2018 r. we wtorek od godz.16.00  do  21.00. Koszt wstępu 12 zł.

11.  Wycieczki do Budapesztu i Grodna
     Kol. Gienek Koczara  poinformował że ze względów cenowych odwołana jest wycieczka do Budapesztu.
    W zamian jest propozycja wycieczki do Białegostoku i Grodna na Białorusi 4-dniowa w tym samym terminie.
    W obieg została puszczona lista chętnych na wycieczkę. Szczegóły wycieczki zostaną podane na marcowym
    spotkaniu Koła.

12.  Sprawy różne.
       a)  Kol. Ewa Banasiak – Zapytała Zarząd Koła kiedy będzie można zobaczyć zaktualizowaną  Kroniką Koła
            Grodzkiego. Prezes poinformował, ze kronika powinna być zaktualizowana do końca marca br.
       b)  Kol. Teresa Jurkiewicz zaprasza na wykład który odbędzie się w galerii Palowa. Szczegóły zostaną
            podane w poczcie elektronicznej.
       c)  Kol. Maria Mischke przypomina o składkach za 2018 r.

Obecnych na zebraniu 46 osób.

Notatkę sporządził kol. Eugeniusz Koczara
       Zdjęcia wykonała kol.Teresa Jurkiewicz