Relacja ze spotkanie członków i sympatyków Koła w dniu 06.05.2019 r.

Prezes Koła Grodzkiego Kol. Genowefa Franczak otworzyła spotkanie, powitała serdecznie zaproszonego gościa Pana Edmunda Szczesiaka oraz zebranych członków i sympatyków Koła Grodzkiego.

1. PREZENTACJA " Kajaki atrakcją turystyczno-krajobrazową”   Kolega Zbyszek Wójcicki przedstawił relacje z kajakowych klubowych spływów krajowych i zagranicznych. Opowiedział o początkach kajakarstwa w Polsce, przedstawił sylwetki najbardziej znanych kajakarzy: Aleksandra Dobę, Celinę i Jarosława Frąckiewiczów, Jana Łódzkiego, Romana Klima. Do wglądu otrzymaliśmy prywatne egzemplarze książek naszego Kolegi o powyższej tematyce. Wielkie brawa dla Mamy naszego Zbyszka – pomimo 99 roku życia, czynnie uczestniczy w wyprawach wraz ze swoim synem. Nasz Gość- „Król reportaży”, dziennikarz, pisarz regionalista, członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego- Pan Edmund Szczesiak / prywatnie przyjaciel naszego kol. Zbyszka Wójcickiego/- jako współtwórca- Kaszubskiego Spływu Kajakowego „Śladami Remusa”, opowiedział o historii tego spływu, sposobach jego organizowania, liczbie uczestników, o sytuacjach lekko dramatycznych jak również humorystycznych, związanych z tą tematyką. Członkowie naszego Koła zostali zaproszeni do udziału w spływach kajakowych w ramach klubu ”Wanożnik” i „Wodnik”.
2. Wycieczka autokarowa "FROMBORK" w dniu 7 maja 2019. Kol. Barbara Wrońska poinformowała o godzinie i miejscu zbiórki jak również o programie wycieczki.
3. 10 maja 2019 - piątek, wycieczka piesza szlakiem budowli wodociągowych "Stary Sobieski". Kol. Zbigniew Wójcicki zaproponował miejsce spotkania /parking przy ul. Sobieskiego oraz ul. Traugutta/, godzina spotkania - 11.00.

4. 13 maja 2019 - poniedziałek: MK Bowling. Turniej o "Puchar Prezesa Koła Grodzkiego”- Kol. Marianna Siarnowska zaprosiła osoby chętne do uczestnictwa w/w turnieju i zebrała opłaty.
5.  16 maja 2019 - czwartek: "Spływ Motławą, Radunią, Pruszcz Gdański-Gdańsk". Kol. Zbigniew Wójcicki poinformował o miejscu zbiórki jak również o kosztach wyprawy: 30 zł wypożyczenie kajaku, plus koszt transportu kajaków uzależniony od ilości uczestników.
6.  18 maja 2019 - sobota: wycieczka rowerowa "Żuławski Tulipan w Mokrym Dworze" Organizatorzy imprezy odwołali tegoroczną edycję. Kol. Andrzej Kuligowski zaproponował wycieczkę rowerową w tym samym terminie. Zbiórka uczestników o godz. 10.30 przy Operze Bałtyckiej- trasa: Gdańsk - Sopot - molo w Orłowie.
7. 28 maja 2019 - wtorek: wycieczka piesza " Żółtym Szlakiem Trójmiejskim." W imieniu nieobecnego na zebraniu Kol. Janka Lewickiego, Kol. G. Franczak zaprosiła na wycieczkę. Szczegółowe informacji dot: programu wycieczki zostaną podane e-mailem.
8. Kol. Ewa Banasiak wręczyła obecnym na zebraniu wolontariuszom, certyfikaty za uczestnictwo w 5 Maratonie Gdańskim.
9. Kol. Eugeniusz Koczara przedstawił sprawy organizacyjne, koszt wstępny, związane z wyjazdem w dniach 16-20 września 2019 w Bieszczady.
10.Kol. Teresa Jurkiewicz adres e-mailowy: /Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / poinformowała o przedłużonym terminie do 15 maja 2019 składania prac fotograficznych - temat „Kamieniczki Gdańskie”, pozostałe terminy i regulamin składania prac b.z.
·         główny całoroczny: luty-październik temat -"Krajobrazy Pomorza"
·         główny całoroczny: luty-październik temat -" Piękna nasza Polska cała"
·         maj- lipiec: " Fotoreportera przy tym nie było"
·         sierpień-październik -" Historyczne Bramy Gdańska"
11."Kalejdoskop wydarzeń kulturalnych: maj 2019"został przygotowany przez Kol. Alinę Pelę i przesłany e-mailem członkom i sympatykom Koła przed spotkaniem poniedziałkowym. Na spotkanie 09.05.2019 zaprosiła Kol. G. Franczak do Urzędu Wojewódzkiego na wykład i prezentacje "Z myślą o Katedrze  Notre Dame... historia i dzieje Katedry Oliwskiej i Katedry Pelplińskiej".
12 . Kol. Prezes G. Franczak wręczyła zaległy dyplom uznania z okazji 10-lecia K.G. Kol. Jankowi Przybylskiemu.
13. Sprawy różne:   Kol. Teresa Jurkiewicz zaprasza wszystkich chętnych do: multimedialnych fotograficzno-slajdowych prezentacji z własnych wycieczek.
14. Kol. Teresa Jurkiewicz zaprezentowała multimedialną, bardzo ciekawą kulturowo, wyprawę do Izraela. Podziękowania za fantastyczne opracowanie projektu.
LICZBA UCZESTNIÓW ZEBRANIA:  48
Sprawozdanie napisała: kol. Alina Pela.