Relacja ze spotkanie członków i sympatyków Koła w dniu 04.03.2019 r.

Zebranie otworzyła i prowadziła Prezes Koła Grodzkiego Kol. Genowefa Franczak, która powitała zebranych członków i sympatyków Koła Grodzkiego.

Ze względu na 15 minutowe przesunięcie prelekcji, prezes Gienia Franczak wręczyła osobom nieobecnym w dniu 23 lutego 2019r. na uroczystości z okazji 10 - lecia Koła Grodzkiego dyplomy za działalność w rozwoju i upowszechnianiu turystyki oraz krajoznawstwa. Dyplomy otrzymały obecne na spotkaniu: Kol. Alicja Sierant i Kol. Stanisława Witkowska. Pozostało jeszcze kilka dyplomów do odbioru.

1. PRELEKCJA

"Nadciśnienie tętnicze-chorobą cywilizacyjną". W ramach wykładu, który prowadził kardiolog Wojciecha Kania z 7 Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku- Oliwie, przedstawione zostały najczęstsze czynniki ryzyka rozwoju choroby wieńcowej, przedstawiono klasyfikację wartości uśrednionych wyników pomiarów nadciśnienia. Poznaliśmy objawy choroby, prawidłowe jej zdiagnozowanie oraz sposoby leczenia, jak również metody uniknięcia lub opóźnienia rozwoju choroby. Ze względu na dużą ilość osób mających styczność z tą chorobą, temat wzbudził duże zainteresowanie. Na liczne pytania z sali Pan doktor udzielił wyczerpujących odpowiedzi. Na zakończenie zadeklarował następny wykład medyczny.

2. WYCIECZKA AUTOKAROWA do FROMBORKA - 03.04.2019 / środa / - Kol. Barbara Wrońska zaproponowała zmianę daty wycieczki na późniejszy termin, ze względu na bardziej sprzyjającą aurę pogodową. Wspomniała o kosztach wycieczki , uzależnionych od ilości uczestników.

3. WYCIECZKA "TERMY GRUDZIĄDZKIE"autokarowa 13.04.2019 / środa / - Kol. Henryk Gąsiorowski przedstawił trudności z zorganizowaniem wyjazdu, ze względu na brak wpływu opłat za wycieczkę oraz małą liczbę uczestników. Zaproponował zorganizowanie wycieczki na Kanał Ostródzki w terminie dowolnym. Sprawa do przedyskutowania.

4. OPŁATY KLUBOWE: w trakcie spotkania Kol. Grażyna Skowrońska przyjęła dalsze składki członkowskie 15,00 zł, PTTK: normalna - 55,00 zł, PTTK: ulgowa - 30,00 zł. oraz wydała znaczki do legitymacji członkowskiej.

4. ZABAWA "ŚLEDZIK" - 05.03.2019 / wtorek / Kol. Piotr Skowroński zaprosił osoby chętne na   zabawę w klubie " Feluka" w godz. 16.00 - 20.00.

5.MK BOWLING - 11.03.2019 /poniedziałek/Kol. Marianna Siarnowska zaprosiła osoby chętne do uczestnictwa w Turnieju o "Puchar Prezesa Koła Grodzkiego. Udział zadeklarowało 15 uczestników zebrania.

6.KONKURSY FOTOGRAFICZNE
·         główny całoroczny: luty-październik temat -"Krajobrazy Pomorza"
·         główny całoroczny: luty-październik temat -" Piękna nasza Polska cała"
·         luty- kwiecień: " Kamieniczki Gdańskie "
·         maj- lipiec: " Fotoreportera przy tym nie było"
·         sierpień-październik -" Historyczne Bramy Gdańska"
Prezes Kol. Gienia Franczak przypomniała o warunkach technicznych jakie muszą spełniać prace przesłane do Konkursu Fotograficznego oraz o obowiązku zachowania terminów określonych w regulaminie. Prace konkursowe należy przesłać do Koordynatora Konkursu Fotograficznego Kol. Teresy Jurkiewicz.

7. KALEDOSKOP wydarzeń kulturalnych: marzec 2019przygotowała Kol. Alina Pela - wysłany mailowo do uczestników i sympatyków Koła Grodzkiego w terminie przed bieżącym spotkaniem. Na zebraniu Kol. Gienia Franczak zaprosiła do licznego udziału w wydarzeniach oraz zaproponowała wspólne wyjście na "Czwartki w Muzeum Gdańska".

8. SPRAWY RÓŻNE
·         Kol. Gienia Franczak poinformowała o wysłanym piśmie, skierowanym do właściciela Restauracji "Piwnica Rajców" w Gdańsku, / dotyczy obsługi gastronomicznej na 10- leciu KG/
·         Kol. Krzysztof Nadolski zaprosił bardzo serdecznie wszystkich chętnych na spotkanie przy stole Tenisa Stołowego na Zaspie   w najbliższy czwartek o godz. 12.30
·         Kol. Ewa Banasik zaprosiła do udziału w wolontariacie, który odbędzie się 14 kwietnia 2019 w 5 edycji "Maratonu Gdańskiego"
·         Kol. Prezes wspomniała o nadal aktualnej propozycji dla członków i sympatyków Koła uzupełniająca nasze spotkania czyli:
5-10 minutowej multimedialnej lub fotograficzno-slajdowej prezentacji z własnych wycieczek, wyjazdów, uwzględniająca walory turystyczno - krajoznawcze i obiekty zabytkowe.
·         Kol. Gienia przedstawiła trasy imprezy turystycznej "KLUKA 2019 " - XX Rajd Pomorski, która odbędzie się w dniach 24-26 maja 2019. Miejsce: Kartuzy i okolice. Zaprosiła do uczestnictwa w popularnej imprezie.
·         Prezentacja z prywatnej narciarskiej wycieczki w Alpy Francuskie, której uczestnikami byli : Kol. Tosia i Kol. Krzysztof Nadolscy, oraz Kol. Ryszard Preiss nie odbyła się, z racji problemów technicznych :-(. Pokaz przełożony na następne spotkanie

Liczba uczestników zebrania : 49 osób.
Sprawozdanie napisała: Kol. Alina Pela
Fota: Kol. Wiesia Bosak