02 Października

Spotkanie rozpoczął  Prezes Koła Grodzkiego kol. Andrzej Kuligowski  witając wszystkich członków i sympatyków Koła oraz zaproszonych gości : prof. Czesława Tumielewicza z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku wraz
z małżonką.

Zgodnie z założonym programem kol. Andrzej Kuligowski przybliżył tematy spotkania.

1. ,,Autobiografia prof. Czesława Tumielewicza”

Po powitaniu Kol. Gienia Franczak poprosiła gościa o prezentację swojej twórczości. Profesor w bardzo malowniczy sposób przedstawił swoje życie zawodowe. Omówił  swoją zmieniającą się na przestrzeni lat, powiązaną z różnymi sytuacjami życiowymi twórczość. Przedstawił również dokonania artystyczne swojej żony Brygidy. Prezentacja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem uczestników zebrania. Były pytania na które zostały udzielone odpowiedzi oraz były podziękowania.

2. Informacje z XIX Walnego Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego PTTK

Kol. Andrzej Kuligowski przedstawił informację z  Walnego Zjazdu PTTK na którym zostały wybrane nowe władze.  Zjazd nadał godność Członka Honorowego PTTK  naszemu  koledze klubowemu  Jankowi Lewickiemu. Również podczas Regionalnych Dni Turystyki które odbywały się w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku uhonorowani zostali:

Złotym Krzyżem Zasługi kol. Jan Lewicki
Honorową Odznaką Za Zasługi Dla Turystyki kol. Zbigniew Wójcicki oraz kol. Hieronim Puakowski.

3.  Wolontariat 2017.

Kol. Ewa Banasiak podziękowała wolontariuszom z Koła Grodzkiego za sprawną obsługę punktu z wodą oraz wręczanie medali dla uczestników 55 Biegu Westerplatte. Wręczyła wolontariuszom certyfikaty.

4. ,,Wycieczka do Elbląga”.

Kol. Gienia Franczak zaprosiła na wycieczkę do Elbląga którą organizuje Koło Polskiego Związku Niewidomych
w Elblągu. Szczegóły wycieczki zostaną podane w emailu.

5. ,,Zwiedzanie byłego Szpitala im. Kieturakisa”

Kol. Gienia Franczak zaprosiła na zwiedzanie byłego Szpitala im. Kieturakisa i okolic na Dolnym Mieście
w Gdańsku. Szczegóły wycieczki zostaną podane w emailu.

6. Kręgle 2017.

Kol. Janek Lewicki zaprosił wszystkich chętnych członków Koła Grodzkiego na turniej o Puchar Prezesa Koła Grodzkiego w 2017 r. Zawody odbędą się w drugi poniedziałek października 2017 r.

7. Kalejdoskop spraw kulturalnych na kwiecień 2017 r.

Kol. Gienia Franczak przedstawiła zbiór wydarzeń na których warto być i zaprosiła do licznego udziału.

8. Konkurs Fotograficzny.

Kol. Andrzej Kuligowski przypomniał o konkursie fotograficznym i zachęcił do przesyłania zdjęć.

9. Akwarium w Gdyni

Kol. Maria Mischke zaprosiła chętnych na wycieczkę go Akwarium Morskiego w Gdyni. Szczegóły wycieczki zostaną podane w emailu.

10. Cmentarz w Oliwie.

Kol. Gienia Franczak zaprosiła na zwiedzanie cmentarza w Oliwie. Szczegóły wycieczki zostaną podane w emailu.

11. Turniej Bilardowy.

Kol. Bogdan Śnieżko zaprosił wszystkich chętnych do zapoznania się z zasadami gry w bilarda. Spotkanie odbędzie się w dniu 16.10.2017 r. o godz. 13.30 w klubie U7 w Gdańsku.

12. Gdańskie Dni Seniora.

Kol. Gienia Franczak po spotkaniu z Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Gdańska ds Seniorów przedstawiła zaplanowane działania Miasta w ramach Gdańskich Dni Seniora. Szczegóły zostaną podane w emailu.

Na tym zebranie zakończono. Udział wzięło 36 członków i sympatyków Koła Grodzkiego.
Notatkę sporządził kol. Eugeniusz Koczara.