07 Sierpnia

Wiceprezes Koła Grodzkiego kol. Gienia Franczak  przywitała wszystkich członków i sympatyków Koła oraz zaproszonych gości i przedstawiła tematy spotkania.

1. ,,Rzeka Wisła  wczoraj, dziś,  jutro”
Kol. Bogdan Śnieżko przedstawił zaproszonego na zebranie Pana Waldemara Danielewicza. Pan Danielewicz korzystając ze slajdów omówił charakterystykę rzeki Wisły, jej żeglowność, historię korzystania z rzeki oraz przedstawił zabytkowe jednostki pływające po Wiśle. Przybliżył nam również podjęte działania na najbliższe lata w celu poprawienia żeglowności rzeki. Niestety, pomimo samych korzyści prognozy wznowienia transportu rzeką są bardzo odległe. Prelekcja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem uczestników zebrania.

2.  Informacja o przyjęciu przez Zarząd Koła nowych  członków
Sekretarz Koła kol. Piotr Skowroński poinformował zebranych o przyjęciu do Koła Grodzkiego 2 osób. Niestety, osoby te były nieobecne i nie mogły zostać zaprezentowane zebranym.

3. ,Konkurs fotograficzny "Rzeka Wisła 2017" ”.
Kol. Gienia Franczak w imieniu kol. Andrzeja Kuligowskiego zaapelowała o liczny udział w konkursie

4. Kręgle 2017.
Kol. Janek Lewicki zaprosił wszystkich chętnych członków Koła Grodzkiego na turniej o Puchar Prezesa Koła Grodzkiego w 2017 r. Zawody odbędą się 14.08.2017.

5. Kajakiem do  Krępca "
Kol. Zbigniew Wójcicki zaprosił wszystkich chętnych na wycieczkę kajakową ,,Kajakiem do  Krępca " która odbędzie się w dniu 15.08.2017 r.  przedstawiając program imprezy oraz szczegóły wycieczki.

6. Wycieczka piesza  "Nordic Walking w Parku Regana"
Kol. Grażyna i Piotr Skowrońscy zaprosili wszystkich chętnych członków Koła Grodzkiego na wycieczkę pieszą
z kijkami która odbędzie się 23.08.2017 r.

7.Wycieczka piesza .
Kol. Sławek Flis zaprosił zaprosił wszystkich chętnych na spacer do Diabelskiego Kamienia w dniu 26.08.2017 r. Długość spaceru około 7 km.

8. Krojanty 2017 r.
Kol. Zbigniew Wójcicki przedstawił szczegóły wycieczki i zaprosił do licznego udziału w dniu 03.09.2017 r.

9. Wycieczka koleją " Babie Lato i Święto Miodu"- Swołowo koło Słupska.
Kol. Krystyna Maćkowska zaprosiła wszystkich chętnych na wycieczkę koleją w dniu 09.09.2017 r. Szczegółowe informacje zostaną przekazane emailem.

10. Kalejdoskop wydarzeń kulturalnych.
Wiceprezes Koła Grodzkiego kol. Gienia Franczak omówiła ciekawe wydarzenia  kulturalne które odbędą się w m-cu sierpniu. Szczegółowe informacje zostaną przekazane emailem.

11. Sprawy różne.
Kol. Krzysztof Nadolski wraz z kol. Tosią Nadolską zaprezentowali IV odcinek filmu z wycieczki do Lwowa.  Piękne obrazy i dobrze dobrana muzyka podobały się oglądającym.

Podziękowaniem za film zebranie zakończono. Udział wzięło 40 członków i sympatyków Koła Grodzkiego.
Relację opracował kol. Eugeniusz Koczara.
Zdjęcia wykonała kol. Teresa Jurkiewicz.
{phocagallery view=category|categoryid=230|limitstart=0|limitcount=0}