03 Października

Zebranie rozpoczęła kol. prezes Koła Grodzkiego, Genowefa Franczak, witając członków i sympatyków Koła.
Po odczytaniu programu spotkania zademonstrowała urządzenie nagłaśniające zakupione przez  Koło Grodzkie.
Następnie kol. Grażyna Brylska zadeklamowała, napisany przez siebie wiersz pt: ”Kuferek”.
Wiersz dedykowany został członkom Koła Grodzkiego.

1) Pierwszym punktem programu był film " Świat w kolorze bursztynu - Lucjan Myrta".
    Spacer po magicznym świecie Lucjana Myrty był tym bardziej ciekawy, że wcześniej odwiedziliśmy wystawę dzieł Mistrza w ESC,     gdzie podziwialiśmy różnorodność form, kształtów i barw bursztynu.
    Dziełem jego życia jest Bursztynowy Skarbiec - monumentalna szkatuła, której wykonanie  trwało aż 12 lat.
    Na ścianach skarbca Mistrz umieścił sceny z życia Chrystusa. Skarbiec jest wyrazem głębokiej religijności Lucjana
    Myrty i pokazuje wielką znajomość Biblii. Pierwowzorem Skarbca była bogato zdobiona szafa na biżuterię
    królowej Marii Antoniny, wykonana z egzotycznego drewna. Skarbiecznacznie przerasta skalą i rozmachem
    Bursztynową  Komnatę. Jest to największy obiekt wykonany w bursztynie. Waży 825kg.
    Lucjan Myrta został odznaczony srebrnym medalem „Zasłużony kulturze Gloria Artis”
2) Kol. Andrzej Kuligowski- wycieczka rowerowa planowana na 01.10. odbędzie się w listopadzie  trasą:
    "Gdańsk-Westerplatte - Nowy Port - Brzeźno - Gdańsk".
    22.10 odbędzie się wycieczka rowerowa „Gdańsk - Owczarnia - Sopot”. Trasa: PKM do Osowej:
    następnie Nowy Świat, Owczarnia, Gołębiewo, Przymorze, Gdańsk, łącznie 23km.Wszystkie informacje będą
    umieszczone na stronie internetowej KG.
3) Kol. Janek Lewickizdał relację z wycieczki  pieszej "Zielony  Szlak + ognisko" – która miała miejsce 01.10.
    Podziękował kol. Gieniowi  Koczarze za przygotowanie ogniska w Otominie.
    Zaprosił chętnych   na  kręgle 10.10.2016 r.
4) Wycieczka rowerowa planowana na  08.10. : "Gdańsk-Olszynka-Krępiec-Wiślina-Mokry Dwór-Suchy Dąb-Krzywe
    Koło- Koźliny- Czatkowy-Tczew". Powrót SKM  z Tczewa do Gdańska odbędzie się w innym terminie.
5) Kol. Gienia Franczak zaprosiła na wycieczkę pieszą  "Śladami Gdańskich Pomników" w dniu 18.10.b.r.
    Informacje szczegółowe umieszczone będą na stronie internetowej.
6) Wycieczka autokarowa 15.10.b.r.  "Szlakiem Mennonickim":  Stegna- Rybina - N. Dwór Gdański - Elbląg - Stogi
    Malborski.  Kol. Manuela -  organizator omówił wycieczkę i pobrał zaliczkę w wys.30 zł.
7) Kol. Majka Ścisk zdała relację zwycieczki " Kaszubskie Zamki", która odbyła się 09.09.b.r.
8)  Kol. Ewa Banasiak zdała relację z imprezy Wolontariat – "Bieg na Westerplatte" – która odbyła się 10.09.
     Rozdała certyfikaty wolontariuszom. Nasz kolega Zdzisław Szczęch zajął bardzo dobre, siódme miejsce w swojej
     grupie wiekowej.
9) 12-16.09.Wycieczka "Bieszczady "- Kol .Manuela przedstawił rozliczenie wycieczki.  Relacją był film z podkładem
     muzycznym wprowadzającym w klimat Bieszczad.
10) Kol .Gienia Franczak opowiedziała o wycieczce " Gdańsk - Żukowo - Wieżyca-Szymbark - Będomin - Zielona
      Wieś - Gdańsk, która odbyła się 29.09." Relacja była wzbogacona prezentacją zdjęć i podkładem muzycznym.
11) 24.08. Spacer po Parku w Oliwie – relację i krótką prezentację  przedstawiła -  kol. Gienia Franczak.
12) Konkurs Fotograficzny – " Wizerunki lwów na gdańskich zabytkach", kol. Gienia Franczak omówiła regulamin
      i warunki uczestnictwa. Jednocześnie wszystkich chętnych członków i sympatyków koła zaprosiła do udziału
      w konkursie.
13) Sprawy różne:
      ·         "Co   w mieście" - kol. Genowefa  Franczak.
                Na stronie internetowej koła znajdą się informacje dot: imprez   październikowych w mieście.
      ·         Kol. Heniu Gąsiorowski zachęcił do udziału w wycieczce kajakowej  Opływ Motławy Grabina Zameczek
      ·         Kol. Grażyna Brylska poinformowała o koncercie Hanny Małas w Gdańskim Towarzystwie Przyjaciół
                 Sztuki, ul. Chlebnicka 2,w dniu 08.10. o  godz.18 –tej.
Relację ze spotkania przygotowała: kol. Majka Ścisk.
Podkład muzyczny do relacji wycieczkowych: kol. Teresa Jurkiewicz.
Zdjęcia: kol. Lucjan Parfianowicz.
Obecnych na zebraniu 36  osoby w tym 2 sympatyków koła.
{phocagallery view=category|categoryid=192|limitstart=0|limitcount=0}