Październik 2014

W dniu 6.10.2014 roku 39 członków Koła Grodzkiego spotkało się na comiesięcznym spotkaniu w Sali klubowej Gdańskiego Oddziału PTTK ul. Długa 45.
Na początku kolega Andrzej Kuligowski przywitał wszystkich bardzo serdecznie i przedstawiał nam wspaniałego gościa pana Marka Mazura. Kim jest pan Marek Mazur?
Jednym słowem można powiedzieć że to geniusz, a w kilku słowach to wielki pasjonat budowy miniaturowych aparatów fotograficznych. Na dodatek jest naukowcem, mechanikiem precyzyjnym, optykiem, jubilerem rzeźbi w drewnie i w metalu, gra na kilku instrumentach, śpiewa, pisze wiesze. Mieliśmy okazję podziwiać wspaniałe cudeńka wykonane z drewna , złota i metalu, którymi na dodatek można zrobić zdjęcia. Na zakończenie nie szczędziliśmy braw.
Następnym punktem naszego spotkania było omówienie najbliższych wycieczek.
- kol. Grażynka Brylska zapoznała nas z programem wycieczki na której w dniu 8.10.14r będziemy zwiedzać nasze gdańskie lotnisko
- kol. Gienia Franczak przedstawiła trasę wycieczki rowerowej która zaplanowała na 18.10 14r., a na dzień 22.10.14 r zaplanowała ponowne zwiedzanie ECS
- kol. Bogusław Banasik i kol. Sław Parfianowicz zaproponowali ponowny spacer po WyspieSpichrzów
- kol. Manuela szczegółowo omówił plan wycieczki do Grudziądza.
Na tym zakończyliśmy spotkanie i w świetnych nastrojach udaliśmy się do domów.
Notatkę sporządziła kol.  Ania Stefanowicz.