Sierpień 2014

Sierpniowe spotkanie członków Koła Grodzkiego prezes kol. Andrzej Kuligowski rozpoczął odczytaniem e-maila  od kol. Sławomira Flisa, w którym dziękował członkom Koła  za  uczestniczenie w ceremonii pogrzebowej swojego syna Stanisława Flisa, członka naszego Koła. Minutą ciszy uczciliśmy Jego pamięć.
Kol. Ewa Banasiak przedstawiła zaproszoną autorkę przewodnika o Brzeźnie panią Dorotę Kuś, która zapoznała nas z historią Brzeźna od czasów powstania osady do czasów współczesnych. Omówiła ciekawe zabytki architektoniczne, dawne i współczesne, jak również atrakcje turystyczne, które nadają tej dzielnicy wypoczynkowy charakter. Po zakończonej prelekcji, chętni do pogłębienia wiedzy o tej dzielnicy, mieli możliwość zakupu książki z dedykacją Autorki.
Po podziękowaniu oklaskami za ciekawy wykład, przystąpiono do omawiania spraw bieżących.
1. Kol.Marek Izak poinformował, że  koszt wycieczki do Krojant wyniesie ok. 80,-zł. Dokładna godzina wyjazdu zostanie podana na następnym spotkaniu.
2. Termin rowerowej wycieczki  dla kobiet ustalony został na 4 października.
3. Drugi etap pieszej wycieczki na trasie Sobieszewo Orle - Górki Wschodnie, ustalony został na 14 września.
Godzina i miejsce zbiórki podana będzie w terminie późniejszym.
4. Na wrześniowym spotkaniu będzie zbierana dopłata do wycieczki w Bieszczady.
5. Wycieczka do Torunia została przełożona na rok przyszły.
6. Kol. Grażyna Brylska poinformowała, że termin zwiedzania portu lotniczego poda w terminie późniejszym.
Na spotkaniu obecnych było 34 członków Koła Grodzkiego.
Spotkanie zamknął kol. prezes podziękowaniem za przybycie, jednocześnie zaprosił na następne w dn 1 wrzaeśnia.
Opracowała  kol. Alicja Sierant.