Marzec 2014 r

W marcowym spotkaniu uczestniczyły 43 osoby. Po przywitaniu obecnych ,prezes Andrzej Kuligowski przedstawił następujący plan spotkania:
1. Konkurs wiedzy o Gdańsku,
2. Projekt uroczystości z okazji 5-lecia Kola Grodzkiego,
3. Sprawy bieżące.

Ad.1 Konkurs wiedzy o Gdańsku opracowała kol. Gienia Franczak. Pytania dotyczyły historii Gdańska ,jak również czasów współczesnych. Obejmowały również wiedzę z przebytych wspólnie wycieczek po mieście, zorganizowanych przez nasze Kolo. W nagrodę za udział w konkursie i poprawne odpowiedzi, Prezes wręczyl wszystkim  książkę
„ Gdańsk według Lecha Wałęsy"  podpisaną przez Lecha. Walęsę.
Ad.2. O szczegółach uroczystości z okazji 5-lecia   Koła, opowiedział sekretarz kol. Gienek Koczara. Uroczystości te organizowane są przez Kolo Grodzkie wspólnie z Gdańskim  Oddziałem PTTK i Klubem Turystyki Motorowej PTTK ,,Westerplatte”  w dniach 2-4.05.br. w Sobieszowie. Wstępnie wyliczony koszt uczestnictwa wynosi 200 zl, dla członków Kola przewidziane dofinansowanie w wysokości 50.-zl. Sekretarz prosił o zgłaszanie się chętnych do udziału, za pośrednictwem poczty elektronicznej.
Ad.3. Sprawy bieżące rozpoczęły się od zbierania składek członkowskich przez skarbnika kol. Ewę Banasiak.
Kol. Sławomir Flis zaprosił do udziału  w zwiedzaniu Muzeum Marynarki Polskiej w Gdyni na 15.03.br.
Kol. Grażyna Musiał zwróciła się do uczestników wycieczki w Góry Świętokrzyskie o wpłacenie pozostałej kwoty.    Kol. Gienia Franczak przypomniała o planowanej wycieczce rowerowej dla kobiet w m-cu lipcu. Prosiła o podjęcie decyzji do końca  kwietnia.
Kol. Manuela prosił o przygotowanie 300 zł zaliczki  na wycieczkę w Bieszczady.  Pieniądze będzie zbierał na  najbliższym kwietniowym spotkaniu .Ogółem planowany, koszt wycieczki wynosi 800.-zl. Z uwagi na trudności w rezerwacji jednodniowego noclegu w okolicach Słowińskiego Parku w m-cu lipcu, wycieczka została przeniesiona na wrzesień. Informacja o terminie zostanie podana na następnym spotkaniu.
Kol. Krzysztof Strojny  z Klubu '' Bąbelki'' ,zaproponował poprowadzenie wycieczki w miesiącu czerwcu do synagogi i meczetu .Na następnym zebraniu będą zapisy chętnych. Jak zwykle Prezes podziękował za przybycie i zaprosił na następne kwietniowe spotkanie.
Opracowała kol. Alicja Sierant.