Czerwiec 2013 r.

Czerwcowe spotkanie odbyło się jak zwykle w pierwszy poniedziałek miesiąca 03.06.2013 r.
Otworzył je prezes Andrzej Kuligowski witając licznie przybyłych członków oraz przedstawiając harmonogram spotkania.
Aktualnie nasze Koło liczy ponad 70 osób a na spotkaniu były obecne 53 osoby.
Z uwagi na ograniczenie lokalowe Zarząd w trybie roboczym podjął uchwałę o wstrzymaniu naboru nowych członków do końca bieżącego roku.
Dużo czasu poświęcono planowanym wycieczkom - i tak : kol. Ewa Banasiak omówiła program wycieczki w m-cu sierpniu do Białowieży którą organizuje wspólnie z kol.Danusią Wójcik; kol.Lucjan Parfianowicz przedstawił  program 4-dniowej wycieczki do Kazimierza  i okolic w dn.19-20 września. Kol. Gienek Koczara zaprosił wszystkich 14 czerwca na wycieczkę 5-cio kilometrowym spacerkiem z Otomina do Sulmina do grobowca rodziny Gralathów znajdującego się na dawnym cmentarzu ewangielickim. Po powrocie do Otomina planowane jest ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Kol. Janek Lewicki przypomniał o planowanym spacerze  "żółtym szlakiem "  29 czerwca. Będzie to 4-ty etap na odcinku  Spacerowa -Kacze Buki. Zaprosił nas również do udziału w wycieczce planowanej na 29 lipca na trasie Kolbudy – Stara Piła z ciekawą formą aktywnego wypoczynku ,mianowicie z jazdą na drezynach .Do udziału w tej wycieczce zgłosiło się 14 osób.
Pod koniec spotkania Prezes zwrócił się z prośbą o wypełnienie otrzymanych ankiet które pozwolą na  poznanie oczekiwań członków jak również wykorzystanie wiedzy, doświadczenia oraz zadeklarowanie chęci wspólpracy naszych członków na różnych polach naszej działalności. Zaproponował również powołanie grupy która opracuje harmonogram imprez w roku przyszłym.
Spotkanie zakończyła kol.Gienia Franczak omówieniem krótkiej historii Wiednia, charakterystyki zwiedzanych obiektów oraz prezentacją zdjęć z wycieczki do Wiednia.
Podziękowaniem Prezesa za liczne przybycie i zaproszeniem na następne zakończono nasze spotkanie.
Opracowała kol. Alicja Sierant  .