Kwiecień 2013 r.

Kwietniowe klubowe spotkanie podzieliliśmy na dwa dni. Rozpoczęliśmy w poniedziałek od zwiedzeni kościoła św. Piotra i Pawła w Gdańsku w którym uczestniczyło 26 osób. Zwiedzanie kościoła przygotowała kol. Gienia Franczak. Kościół św.  Piotra i Pawła jest miejscem szczególnego kultu NMP- sanktuarium, w którym łączą się w modlitwie katolicy i Ormianie przed cudownymobrazem Matki Bożej Łaskawej ze Stanisławowa. O  powstaniu oraz historii odbudowy kościoła opowiedział nam przewodnik miejski kol. Maria Tomaszewicz. Drugą część naszego kwietniowego spotkania które odbyło się wyjątkowo w środę  otworzył prezes kol. Andrzej Kuligowski witając członków i sympatyków koła. Na spotkaniu zostały omówione zmiany w terminach  wycieczek:
- wycieczka  ''Dwory i Pałace '' została przesunięta z 13.04.br. na 19.04.br. (piątek).
- wycieczka  po Porcie Gdańskim została przesunięta z 04.05.br. na 11.05.br.(sobota)
Omówiono programy zwiedzania wycieczek do Gniezna, Wiednia, Fromborka, Puław. Z uwagi na wysoki koszt zrezygnowano z wyjazdu do Kaliningradu. Kol. Eugeniusz Koczara zaprosił uczestników wycieczki do Wiednia na spotkanie organizacyjne w dniu 24. 04.2013 r. Kol. Gienia Franczak zaproponowała zorganizowanie wycieczki do muzeum zabawek w Gdańsku. Propozycja bardzo się spodobała uczestnikom spotkania. Termin wycieczki zostanie uzgodniony z właścicielem muzeum. Jeżeli ktoś posiada zabawkę z okresu do 1980 r. mile widziane jest jej zabranie. Kol. Ewa Banasiak rozdała znaczki do legitymacji oraz legitymacje nowym członkom koła.
Opracowała kol. Alicja Sierant
więcej w galeri zdjęć