11 Styczeń

Koło Grodzkie  na   MK Bowling w Centrum Handlowym Manhattan

Gdańsk-Wrzeszcz

11 stycznia 2016r. 23-osobowa grupa członków i sympatyków  Koła Grodzkiego spotkała  się w Centrum Handlowym Manhattan na Kręgielni MK Bowling na II poziomie obiektu. To pomysł jednego z naszych członków, kol. Janka Lewickiego, który zaproponował to miejsca na relaks i wspólną zabawę. Kręgielnia MK Bowling zajmuje powierzchnię ok. 1700m kw. powierzchni i 14 torów bowlingowych do gry w kręgle. Są  również tory wyposażone w bandy ułatwiające grę dzieciom. Kręgielnia swoją ofertę kieruje do rodzin, dzieci, dorosłych, studentów i seniorów. Do swojej pracy wykorzystuje maszyny Brunswick. Jest w pełni skomputeryzowana i dostosowana do potrzeb graczy. Kręgle to zabawa dla wszystkich.Centra MK Bowling znajdują się już w 7 miastach Polski: w Szczecinie, Koszalinie, Białymstoku, Płocku, Włocławku, Radomiu i Grudziądzu.

W naszym Planie imprez na 2016r. przyjęliśmy min.  cykliczne, miesięczne spotkania na kręgielni, które będą  się odbywały co drugi poniedziałek miesiąca w godz.15,00 do 20.00. Zdobywane przez rok punkty zostaną  podliczone pod koniec roku a zwycięzcą zostanie osoba, która zdobyła najwięcej punktów w  całym cyklu rocznym. Do gry w bowling potrzebne są  odpowiednie buty, które mają białą gumową podeszwę, chroniącą parkiet kręgielni przed uszkodzeniami. W tym celu udaliśmy się obsługi kręgielni. Tam otrzymaliśmy obuwie wg swoich rozmiarów, można było również wypożyczyć skarpetki jednorazowego użytku. Za wypożyczenie obuwia pobierana jest opłata w wysokości 2 zł. za skarpetki również 2 zł. Koszt gry wg taryfikatora. Poza butami nie potrzebowaliśmy  żadnego sprzętu – kręgle i szeroki wybór kul do kręgli są wliczone w cenę gry. Ustawiliśmy sie po 6 osób przy jednym torze. Typowy turniej w bowling składa się z 10 rund. W każdej rundzie zawodnik może wykonać maksymalnie 2 rzuty kulą. Celem każdej gry jest strącenie 10 kręgli ustawionych na końcu toru. Gra jest bardzo atrakcyjna,  wciąga gracza i aktywizuje do myślenia. To był bardzo udany czas dla nas wszystkich. A więc do  kolejnego spotkania w lutym.

Relację przygotowała  kol. Gienia Franczak
{phocagallery view=category|categoryid=150|limitstart=0|limitcount=0}