Informacja ze spotkanie członków i sympatyków - Październik 2018 r.

Spotkanie rozpoczął Prezes Koła Grodzkiego kol. Andrzej Kuligowski witając wszystkich
członków i sympatyków Koła oraz zaproszonego gościa: dietetyczkę z Gdańskiego
Ośrodka Promocji Zdrowia mgr Natalię Rykowską.

Zgodnie z założonym programem kol. Andrzej Kuligowski przybliżył tematy spotkania.

1. ,,Dieta w profilaktyce i terapii cukrzycy”

Po przedstawieniu mgr Natalii Rykowskiej kol. Gienia Franczak poprosiła o przekazanie informacji na temat diety. Pani Natalia przybliżyła nam temat bardzo ciekawie opowiadając o różnych sytuacjach wymagających stosowania diety a w szczególności diety cukrzycowej. Informacja o diecie spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem zebranych. Padały pytania z sali na które Pani Natalia udzielała odpowiedzi. Na zakończenie prelekcji Prezes Koła Grodzkiego kol. Andrzej Kuligowski podziękował Pani mgr za przedstawienie ciekawego dla nas tematu..

2. Wycieczka rowerowa szlakiem Hewelion – II etap.

Kol. Andrzej Kuligowski zaprosił wszystkich zainteresowanych na wycieczkę rowerową która odbędzie się w dniu 02.10.2018 r. na trasie: Złota Karczma, Lotnisko, ZOO. Zbiórka o godz 10.00 przy Lidlu w Złotej Karczmie.

3. Wycieczka piesza od mola w Sopocie do mala w Orłowie.

Kol. Maria Mischke zaprosiła wszystkich chętnych członków i sympatyków Koła Grodzkiego na wycieczkę pieszą od mola do mola. Zbiórka w dniu 16.10.2018 r o godz. 10.00 na ,,monciaku” w Sopocie przy kościele pw. Św. Jerzego.

4. ,,Konkurs Fotograficzny”.

Kol. Gienia Franczak przypomniała o konkursie fotograficznym i zachęciła do przesyłania zdjęć.Temat ,,Drzewo w krajobrazie Pomorza” zostaje przedłużony do 30 listopada 2018 r. Temat ,,Nasze Ptaki” zostaje przedłużony do 15 listopada 2018 r.

Kol. Andrzej Kuligowski oraz kol. Gienia Franczak wręczyli nagrody i wyróżnienia laureatom zakończonego I etapu konkursu.

5. ,,Wycieczka piesza do dębu Dewajtis”

Kol. Sławomir Flis zaprosił wszystkich chętnych członków i sympatyków Koła Grodzkiego na dzień 18.10.2018 r. na wycieczkę pieszą do dębu Dewajtis. Informacje szczegółowe podane zostaną e-mailem.

6. Kręgle 2018r.

Kol. Janek Lewicki zaprosił wszystkich chętnych członków Koła Grodzkiego na turniej o Puchar Prezesa Koła Grodzkiego Zawody odbędą się w poniedziałek 08.10.2018 r.

7. Wycieczka piesza z cyklu ,,Zdobywamy Odznakę Miłośnik Gdańska”

Kol. Barbara Wrońska zaprosiła wszystkich chętnych członków i sympatyków Koła Grodzkiego na dzień 26.10.2018 r. na wycieczkę pieszą ze Złotej Karczmy do przystanku PKM Strzyża. Informacje szczegółowe podane zostaną e-mailem.

8. Kalejdoskop spraw kulturalnych w październiku 2018 r..

Kol. Gienia Franczak przedstawiła zbiór wydarzeń na których warto być i zaprosiła do licznego udziału. Zbiór wydarzeń kulturalnych w październiku zostanie podany w e-mailu.

9. Informacje różne.

Kol. Gienia Franczak zaprosiła na spotkania:

1. ,,Napisz testament” - dalszy ciąg cyklu ,,Koperta życia” - spotkanie w dawnym Pałacu Ślubów w Gdańsku-Wrzeszczu w dniu 03.10.2018 r. o godz. 11.00.

2.  ,,Senior bezpieczny na drodze” - spotkanie w dawnym Pałacu Ślubów w Gdańsku-Wrzeszczu w dniu 16.10.2018 r. o godz. 09.00. W ramach spotkania: wykład, przeglądy rowerów za darmo, catering.

Na tym zebranie zakończono. Udział wzięło 40 członków i sympatyków Koła Grodzkiego.

Notatkę sporządził kol. Eugeniusz Koczara.
Zdjęcia wykonała kol. Teresa Jurkiewicz.