06 sierpnia - Spotkanie członków i sympatyków Koła

Wiceprezes kol. Gienia Franczak przywitała wszystkich członków i sympatyków
Koła Grodzkiego oraz zaproszonego gościa pana Omara Asanowicza – Wiceprezesa Zarządu Narodowego Centrum Kultury Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej. Następnie   przedstawiła program dzisiejszego spotkania.

1. " Tatarzy Polscy"

Na zaproszenie naszej kol. Gieni Franczak pan Omar Asanowicz opowiedział nam skąd wzięli się Tatarzy na terenie Rzeczypospolitej oraz przedstawił ich pobyt i asymilację na przestrzeni wieków po dzień dzisiejszy. Ponieważ mało wiemy o Tatarach w Polsce dlatego temat ten wzbudził duże zainteresowanie. Były podziękowania.

2. ,,Wycieczka rowerowa przez Park Regana do Redłowa”

Kol. Piotr Izak zaprosił wszystkich chętnych na wycieczkę rowerową do Redłowa na dzień 10.08.2018 r. ( piątek ). Zbiórka przy Operze Bałtyckiej o godz 10.00.

3. ,,Kręgle 2018”

Kol. Janek Lewicki zaprosił wszystkich chętnych członków Koła Grodzkiego na zawody które odbędą się w poniedziałek 13.08. 2018r. o godz 15.00

4. Kajakami do Krępca ”.

Organizator kol. Zbyszek Wójcicki zaprosił na spływ kajakowy po kanałach Starego Miasta w Gdańsku i dalej do Krępca. Spływ odbędzie się w dniu 15.08.2018 r. Zbiórka o godz. 10.00 na Żabim Kruku.

5. ,,Spacer Nordic Wolking”.

Planowany na 21.08.2018 r. spacer z kijkami nie odbędzie się. O nowym terminie wycieczki kol. Grażyna Skowrońska poinformuje na następnym spotkaniu.

6 ,,Czwartki w Historycznym”.

Kol. Teresa Jurkiewicz poinformowała że ze względu na przerwę wakacyjną imprez organizowanych przez Muzeum w sierpniu nie będzie.

7. ,,Konkurs fotograficzny”

Etap konkursu ,,Zegary Gdańskie” został zakończony. Kol. Gienia Franczak podała wyniki konkursu jn:

I miejsce – kol. Antonina Nadolska

II miejsce – kol. Barbara Wrońska

III miejsce – kol. Teresa Jurkiewicz

kol. Genowefa Formela

kol. Marek Izak

kol. Ryszard Preiss

Ze względu na absencję wakacyjną wyróżnionych, wręczenie nagród odbędzie się podczas spotkania wrześniowego.

8. ,,Walory krajobrazowe Kaszub”

Kol. Gienia Franczak zaprosiła wszystkich chętnych członków Koła Grodzkiego na wycieczkę autobusem do Wdzydz. Planowany rejs statkiem po jeziorze, zwiedzanie skansenu oraz ognisko. Wycieczka odbędzie się w środę 29.08. 2018r.

Zbiórka o godz 8.00 a zakończenie około godz. 18.00. Koszt 60 zł. Informacje szczegółowe podane zostaną e-mailem.

9. ,,Kalejdoskop wydarzeń kulturalnych w sierpniu 2018 r.”

Kol. Gienia Franczak przedstawiła zbiór wydarzeń na których warto być i zaprosiła do licznego udziału. Zbiór wydarzeń kulturalnych w sierpniu zostanie podany w e-mailu.

10. Sprawy różne.

Kol. Teresa Jurkiewicz zaprezentowała relację filmową i fotograficzną z odbytej wycieczki do Elbląga.

Na tym zebranie zakończono. Udział wzięło 37 członków i sympatyków Koła Grodzkiego.
Notatkę sporządził kol. Eugeniusz Koczara.

Zdjęcia wykonała kol. Teresa Jurkiewicz.