02 lipca - Spotkanie członków i sympatyków Koła

Wiceprezes kol. Gienia Franczak przywitała zaproszonego gościa panią dr. n. med. Darię Schetz oraz wszystkich członków i sympatyków Koła Grodzkiego
i przedstawiła program dzisiejszego spotkania.

1. " Ból - przyjaciel czy wróg"

Na zaproszenie naszej kol. Gieni Franczak dr. Daria Schetz z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego przedstawiła wykład medyczny nt ,, Ból – przyjaciel czy wróg”. W ramach wykładu omówiła takie tematy jak: toksyczność leków p / bólowych; suplementy diety; witaminy w suplementach. Ze względu na dużą ilość osób pobierających leki, temat ten wzbudził bardzo duże zainteresowanie. Na liczne pytania z sali p. doktor udzielała odpowiedzi. Na zakończenia zadeklarowała następny wykład medyczny na wybrany przez nas temat. Były oklaski i podziękowania.

2. ,,Wycieczka rowerowa na Wyspę Sobieszewską”

Kol. Ryszard Preis zaprosił wszystkich chętnych na wycieczkę rowerową na Wyspę Sobieszewską na dzień 11.07.2018 r. ( środa ). Informacje szczegółowe podane zostaną e-mailem.

3. Triathlon 14-15.07.2018. Gdańsk-Brzeźno”

Kol. Piotr Skowroński zaprosił chętnych wolontariuszy do obsługi triathlonu
w Gdańsku – Brzeźnie w dniach 14 i 15.07.2018 r. Chętni proszeni są
o zgłoszenia telefoniczne do kol. Piotra.

4. Wycieczka PKP do Elbląga”.

Organizatorka wycieczki kol. Gienia Franczak zaprosiła na wycieczkę
z przewodnikiem po Elblągu na dzień 20.07.2018 r. Informacje szczegółowe podane zostaną e-mailem.

5. ,,Obiekty militarne na Helu”.

Planowana na 24.07.2018 r. wycieczka na Hel nie odbędzie się. O nowym terminie wycieczki kol. Zbyszek Wójcicki poinformuje na następnym spotkaniu.

6 ,,Czwartki w Historycznym”.

Kol. Gienia Franczak omówiła imprezy organizowane w lipcu w Gdańsku.

Informacje szczegółowe podane zostaną e-mailem.

7. ,,Konkurs fotograficzny”

Etap konkursu ,,Zegary Gdańskie” został zakończony. Kol. Gienia Franczak przypomniała o następnych etapach konkursu fotograficznego i zachęciła do przesyłania zdjęć.

8. Kręgle 2018r.

Kol. Janek Lewicki zaprosił wszystkich chętnych członków Koła Grodzkiego na zawody które odbędą się w poniedziałek 09.07. 2018r.

9. Wycieczka do Kątów Rybackich.

Kol. Ania Stefanowicz zaprosiła wszystkich chętnych członków i sympatyków Koła Grodzkiego do obserwacji przyrody podczas wycieczki pieszej w Kątach Rybackich, która odbędzie się w dniu 10.07.2018 r. Informacje szczegółowe podane zostaną e-mailem.

10. ,,Drezyny”.

Kol. Janek Lewicki zaprosił członków i sympatyków Koła Grodzkiego na przejazd drezynami o napędzie ręcznym która odbędzie się 28.07.2018 r. Trasa o długości około 10 km – start w Kolbudach. Informacje szczegółowe podane zostaną e-mailem.

11. ,,Kalejdoskop wydarzeń kulturalnych w lipcu 2018 r.”

Kol. Gienia Franczak przedstawiła zbiór wydarzeń na których warto być
i zaprosiła do licznego udziału. Zbiór wydarzeń kulturalnych w lipcu zostanie podany w e-mailu.

12. Sprawy różne.

Kol. Teresa Jurkiewicz zaprezentowała relacje filmowe i fotograficzne
z odbytych imprez:
- Parada i Piknik Seniorów z udziałem członków Koła Grodzkiego – komentarz kol. Ewy Banasiak
- wycieczka do ZOO – kol. Teresa Jurkiewicz
- wycieczka "Szlakiem Błękitnej Armii na Pomorzu"

Na tym zebranie zakończono. Udział wzięło 46 członków i sympatyków Koła Grodzkiego.
Notatkę sporządził kol. Eugeniusz Koczara.
Zdjęcia wykonała kol. Teresa Jurkiewicz.