02 czerwca - Spotkanie członków i sympatyków Koła

Prezes Koła Grodzkiego kol. Andrzej Kuligowski  otworzył zebranie witając  wszystkich członków i sympatyków Koła oraz przedstawił tematy spotkania.

1. ,,Gdańskie parki i ogrody miejskie”.

Kol. Gienia Franczak przygotowała i poprowadziła prelekcję pt. ,,Gdańskie parki i ogrody miejskie”.  Omówiła historię powstawania ogrodów, najpierw ziołowe, następnie warzywne a później również zespoły parkowe. Prelekcja oraz prezentacja zdjęć i szkiców wywołała duże zainteresowanie słuchaczy.

2. ,,Parada i piknik Seniorów”.

Kol. Andrzej Banasiak zaprosił wszystkich chętnych do udziału w Paradzie Seniorów na dzień 16.06.2018 r. Szczegóły zostaną podane w e-mailu.

3.  Wycieczka autokarowa ,,Szlakiem Błękitnej Armii na Pomorzu”.

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę kol. Gienia Franczak zorganizowała wycieczkę do miejsc z tym wydarzeniem związanych. Wycieczka  odbędzie się w dniu 26.06.2018 r.. Szczegóły zostaną podane w e-mailu.

4. ,,XXII Wielki Przejazd Rowerowy”.

Kol. Andrzej Kuligowski zaprosił wszystkich zainteresowanych na dołączenie się do Wielkiego Przejazdu Rowerowego. Szczegóły zostaną podane w e-mailu.

5. Kręgle 2018r.

Kol. Janek Lewicki zaprosił wszystkich chętnych członków Koła Grodzkiego na turniej o Puchar Prezesa Koła Grodzkiego.  Zawody odbędą się w poniedziałek 11.06.2018 r.

6. ,,Wycieczka PKM-ką do Kościerzyny”

Kol. Andrzej Banasiak zaprosił wszystkich chętnych do zwiedzania Kościerzyny. Wycieczka odbędzie się 13.06.2018 r. Szczegóły wycieczki zostaną podane w e-mailu.

7. ,,Kalejdoskop spraw kulturalnych w czerwcu 2018 r”.

Kol. Gienia Franczak przedstawiła zbiór wydarzeń na których warto być i zaprosiła do licznego udziału.  Zbiór wydarzeń kulturalnych w czerwcu zostanie podany w e-mailu.

8. ,,Wycieczka rowerowa z okazji Dni Pruszcza Gdańskiego”

Kol. Danuta Wójcik zaprasza wszystkich zainteresowanych na wycieczkę rowerową która odbędzie się w sobotę 16.06.2018 r. na trasie Gdańsk ( kościół Menonitów ) - Pruszcz Gdański – Gdańsk. Wyjazd o godz. 10.00 .

9. Wycieczka piesza.

Kol. Ania Stefanowicz zaprosiła wszystkich chętnych na wycieczkę pieszą na trasie Babie Doły – Mechelinki – Rewa która odbędzie się w dniu 20.06.2018 r. Szczegóły wycieczki zostaną podane w e-mailu.

10. Wycieczka piesza do ZOO w Oliwie.

Kol. Teresa Jurkiewicz zaprosiła wszystkich zainteresowanych na wycieczkę do Oliwskiego ZOO. Wycieczka odbędzie się w dniu 21.06.2018 r.

11. ,,Bateria Redłowska”

Kol. Sławomir Flis poinformował że wycieczka która miała odbyć się 23.06.2018 r. zostaje przełożona na inny termin.

12. Konkursy Fotograficzne.

Kol. Gienia Franczak  przypomniała o trwającym konkursie i zaprosiła do licznego udziału.

13. Sprawy różne.

Kol. Teresa Jurkiewicz przygotowała i zaprosiła do obejrzenia zdjęć i filmów z imprezy Żuławski Tulipan oraz wycieczki do Białegostoku i Grodna.

Na tym zebranie zakończono. Udział wzięło 43 członków i sympatyków Koła Grodzkiego.

Notatkę sporządził kol. Eugeniusz Koczara.

Zdjęcia wykonała kol. Teresa Jurkiewicz