04 Maja - Spotkania członków i sympatyków Koła

Rozpoczynając spotkanie Prezes Koła Grodzkiego kol. Andrzej Kuligowski przywitał wszystkich członków i sympatyków oraz przedstawił program dzisiejszego spotkania.

1. ,,Historia powstania Ligi Ochrony Przyrody”

Ze względu na nieobecność przedstawiciela Ligi Ochrony Przyrody kol. Gienia Franczak przedstawiła historię powstania LOP, pokazała zdjęcia zwierząt i ptaków.

2. ,,Czwartki w Historycznym”

Kol. Andrzej Banasiak poinformował że w najbliższy czwartek nie odbędą się żadne spotkania organizowane przez MHMG.

3. Wycieczka rowerowa ,,Żuławski Tulipan”.

Kol. Andrzej Kuligowski zaprosił wszystkich chętnych na wycieczkę rowerową. Informacje szczegółowe podane zostaną e-mailem.

4. ,,Wycieczka do Białegostoku i Grodna”.

Kol. Eugeniusz Koczara przekazał zainteresowanym kilka ostatnich informacji przed zbliżającą się wycieczką.

5. ,,Konkurs fotograficzny”

Kol. Gienia Franczak przypomniała o konkursie fotograficznym i zachęciła do przesyłania zdjęć.

6. Kręgle 2018r.

Ze względu na wycieczkę do Grodna kol. Janek Lewicki przełożył turniej o Puchar Prezesa Koła Grodzkiego na następny tydzień i zaprosił wszystkich chętnych członków Koła Grodzkiego na zawody które odbędą się w poniedziałek 21.05.2018 r.

7. Wycieczka piesza do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Kol. Maria Mischke zaprosiła wszystkich chętnych członków i sympatyków Koła Grodzkiego na wycieczkę pieszą która odbędzie się w dniu 23.05.2018 r. Informacje szczegółowe podane zostaną e-mailem.

8. Śladami kolei Kokoszki - Gdynia.

Kol. Sławomir Flis omówił budowę kolei na trasie Kokoszki – Gdynia, przedstawił sytuację polityczną i gospodarczą która doprowadziła do jej powstania oraz jaką rolę miała spełniać. Zaprosił również na wycieczkę pieszą śladami kolei która odbędzie się 26.05.2018 r. Informacje szczegółowe podane zostaną e-mailem.

9. ,,Kalejdoskop wydarzeń kulturalnych w maju 2018 r.”

Kol. Gienia Franczak przedstawiła zbiór wydarzeń na których warto być i zaprosiła do licznego udziału. Zbiór wydarzeń kulturalnych w maju zostanie podany w e-mailu.

10. 4 Maraton Gdański.

Kol. Ewa Banasiak przedstawiła bardzo dobre opinie władz Wolontariatu Gdańskiego na temat naszego wspólnego udziału z młodzieżą ze szkoły podstawowej w Kolbudach w obsłudze 4 maratonu Gdańskiego. Wręczyła również osobom biorącym udział w wolontariacie certyfikaty Centrum Wolontariatu Gdańskiego.

Na tym zebranie zakończono. Udział wzięło 46 członków i sympatyków Koła Grodzkiego.

Notatkę sporządził kol. Eugeniusz Koczara.

Zdjęcia wykonała kol. Teresa Jurkiewicz.