05 Marca

Sprawozdanie z marcowego zebrania członków i sympatyków
                                             Koła Grodzkiego Gdańskiego Oddziału PTTK

Spotkanie rozpoczął  Prezes Koła Grodzkiego kol. Andrzej Kuligowski  witając wszystkich członków i sympatyków Koła oraz zaproszonych gości : dr. Wojciecha  Kanię – kardiologa ze Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku oraz p. Małgorzatę Kaźmierczak – koordynatora projektów edukacyjnych Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia.

Zgodnie z założonym programem kol. Andrzej Kuligowski przybliżył tematy spotkania.

1. ,,Arytmia sera – migotanie przedsionków”

Po przedstawieniu zaproszonych gości kol. Gienia Franczak poprosiła dr. Wojciecha  Kanię o przekazanie informacji o arytmii serca. Doktor przybliżył nam temat bardzo ciekawie opowiadając o różnych sytuacjach wywołujących arytmię oraz o sposobach jej leczenia. Ponieważ choroba ta dotyczy w dużym stopniu osób starszych informacja o niej spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem zebranych. Doktor zaprosił osoby zainteresowane na badania do Przychodni przyszpitalnej, obiecał również następny wykład na temat kardiologiczny przez nas zaproponowany. Padały pytania z sali na które zostały udzielone odpowiedzi oraz były podziękowania.

2. Legitymacje PTTK dla nowych członków.

Kol. Andrzej Kuligowski wręczył nowym członkom naszego Koła tj. kol. Elżbiecie Denkiewicz oraz kol. Teresie Kapuścińskiej legitymacje członkowskie PTTK.

3. Wycieczka do Białegostoku i Grodna.

Kol. Eugeniusz Koczara przekazał zainteresowanym kilka informacji o wycieczce a kol. Teresa Jurkiewicz zebrała od wyjeżdżających zaliczkę na poczet kosztów wycieczki.

4. ,,Konkurs Fotograficzny”.

Kol. Gienia Franczak przypomniała o konkursie fotograficznym i zachęciła do przesyłania zdjęć.

5. ,,Kulig w Wieżycy”

Kol. Piotr Skowroński poinformował wszystkich zainteresowanych że wcześniej odwołany kulig w Borkowie,  bez względu na pogodę, odbędzie się we Wieżycy w dniu 09.03.2018 r. Koszt 20 zł / osobę. Informacje szczegółowe podane zostaną e-mailem.

6. Kręgle 2018r.

W imieniu kol. Janka Lewickiego kol. Piotr Skowroński  zaprosił wszystkich chętnych członków Koła Grodzkiego na turniej o Puchar Prezesa Koła Grodzkiego  Zawody odbędą się w poniedziałek 12.03.2018 r.

7. Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

Ze względu na zmianę ekspozycji w muzeum kol. Zbyszek Wójcicki poinformował że zwiedzanie zostało przełożone na późniejszy termin.

8. Wycieczka piesza.

W środę 14.03.2018 r. odbędzie się wycieczka piesza na trasie Jelitkowo – Brzeźno w ramach cyklu ,,Zdobywamy odznakę Miłośnik Gdańska” .  W programie wycieczki: system fortyfikacji, stanowiska artylerii dalekosiężnej oraz latarnia morska w Nowym Porcie. Wycieczkę poprowadzi kol. Jan Lewicki.

9. ,,Czwartki w Historycznym”

Kol. Andrzej Banasiak zaprasza zainteresowanych do zwiedzania Muzeum Poczty Polskiej  w czwartek 22.03.2018 r. Szczegóły zostaną podane w e-mailu.

10. Wycieczka do Malborka.

Kol. Krzysztof Nadolski przedstawił szczegóły wycieczki która odbędzie się 25.04.2018 r. Organizatorami są: kol. Grażyna Skowrońska oraz kol. Krzysztof Nadolski. Szczegóły wycieczki zostaną podane w e-mailu.

11. Kalejdoskop spraw kulturalnych w marcu 2018 r..

Kol. Gienia Franczak przedstawiła zbiór wydarzeń na których warto być i zaprosiła do licznego udziału.  Zbiór wydarzeń kulturalnych w marcu zostanie podany w e-mailu.

12. Informacje różne.

Kol. Andrzej Kuligowski poinformował wszystkich zebranych że kwietniowe zebranie, ze względu na święta, odbędzie się 09.04.2018 r.

Na tym zebranie zakończono. Udział wzięło 51 członków i sympatyków Koła Grodzkiego.

Notatkę sporządził kol. Eugeniusz Koczara.
Zdjęcia wykonała kol. Teresa Jurkiewicz.