Relacja ze spotkanie członków i sympatyków Koła w dniu 09.12.2019 r.

OTWARCIE SPOTKANIA WIGILIJNEGO przy pięknie nakrytych białymi obrusami stołach,
z opłatkiem, ze świątecznymi ozdobami i słodkościami.

Prezes Koła Grodzkiego Kol. Genowefa Franczak otworzyła spotkanie, powitała serdecznie zaproszonych gości:
członka Zarządu Głównego PTTK, prezesa Oddziału Gdańskiego PTTK: Stanisława Sikorę wraz z Ireną Sikorą - pełnomocnikiem Zarządu ds. programowo - gospodarczych oraz zebranych członków i sympatyków Koła Grodzkiego. Na wstępie przedstawiła tradycję wieczerzy wigilijnej.

Kolega Prezes S. Sikora otrzymał od KG prezent w postaci filmu z uczestnictwa koleżanek i kolegów Koła Grodzkiego wraz z Przewodnikami Gdańskimi w XVII Paradzie Niepodległości, gdzie świętowaliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Razem obejrzeliśmy przygotowany film przez Kol. Teresę Jurkiewicz i Kol. Jerzego Sobolewskiego.

OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSÓW FOTOGRAFICZNYCH.

Kol. Teresa Jurkiewicz ogłosiła wyniki konkursów fotograficznych z drugiego półrocza 2019 roku. Kol. Prezes KG Genowefa Franczak wraz z gratulacjami wręczyła zwycięzcom dyplomy i nagrody.

• kategoria: HISTORYCZNE BRAMY GDAŃSKA
    I MIEJSCE : Kol. Wiesława Bosak zdjęcie pt. Zielona Brama
    II MIEJSCE : Kol. Barbara Wrońska zdjęcie pt. Brama Chlebnicka
    III MIEJSCE : Kol. Genowefa Formela zdjęcie pt. Brama Mariacka
    I WYRÓŻNIENIE: Kol. Ewa Banasiak zdjęcie pt. Brama Żuławska
    II WYRÓŻNIENIE: Kol. Wiesława Bosak zdjęcie pt. Brama Wyżynna
    III WYRÓŻNIENIE: Kol. Genowefa Formela zdjęcie pt. Brama Zielona

• kategoria : KRAJOBRAZY POMORZA
    I MIEJSCE : Kol. Jerzy Sobolewski zdjęcie pt. Hel-maki
    II MIEJSCE : Kol. Krzysztof Nadolski zdjęcie pt. Moje miejsce
    III MIEJSCE : Kol. Genowefa Formela zdjęcie pt. Jezioro Ciche – Kartuzy
    I WYRÓŻNIENIE: Kol. Genowefa Formela zdjęcie pt. Aleja Filozofów nad Jeziorem Małym – Kartuzy.
    II WYRÓŻNIENIE: Kol. Krzysztof Nadolski zdjęcie pt. Jezioro Karpno
    III WYRÓŻNIENIE: Kol. Krzysztof Nadolski zdjęcie pt. Małe Skrzynki

• kategoria : PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA
    I MIEJSCE: Kol. Jerzy Sobolewski zdjęcie pt. Jezioro Garbaś - Szlak Rozpudy
    II MIEJSCE: Kol. Barbara Wrońska zdjęcie pt. Morskie Oko
    III MIEJSCE: Kol. Jerzy Sobolewski zdjęcie pt. Klasztor nad Jeziorem Wigry
    I WYRÓŻNIENIE: Kol. Ewa Banasiak zdjęcie pt. Chrystus Frasobliwy
    II WYRÓŻNIENIE: Kol. Ewa Banasiak zdjęcie pt. Dyniowe Pole
    III WYRÓŻNIENIE: Kol. Jerzy Sobolewski zdjęcie pt. Jezioro Necko- Augustów

Zwycięzcy usłyszeli słowa uznania i otrzymali ogromne brawa od uczestników spotkania.

Kol. Prezes Gienia Franczak podziękowała Kol. Teresie Jurkiewicz za ogromne zaangażowanie w organizację konkursu fotograficznego.

OGŁOSZENIE WYNIKÓW TURNIEJU BOWLING O " PUCHAR PREZESA KG”

• W KATEGORII KOBIET :
    I miejsce: Kol. Marianna Siarnowska 955 pkt.
    II miejsce: Kol. Alina Pela 741 pkt.
    III miejsce: Kol. Bożena Buczkowska 729 pkt.

• W KATEGORII MĘŻCZYZN :
    I miejsce: Kol. Piotr Izak 1245 pkt.
    II miejsce: Kol. Andrzej Kuligowski 1176 pkt.
    III miejsce Kol. Ryszard Preiss 1119 pkt.

Zwycięzcy w nagrodę otrzymali gratulacje Prezesa Koła i piękne puchary.

SPRAWY RÓŻNE

• Kalejdoskop wydarzeń kulturalnych - na miesiąc grudzień 2019r. przygotowała Kol. Alina Pela. Wydarzenia kulturalne wysłane zostały mailowo do wszystkich członków i sympatyków koła w terminie wcześniejszym.

• Kol. Maria Mische i Kol. Beata Ilczuk, zaproponowały termin zabawy karnawałowej w dniu 22 lutego 2020 roku w znanej nam restauracji Alizze. Przedstawiły omówione z właścicielką menu. Podały koszt 1 osoby za uczestnictwo i poprosiły o zgłaszanie się osób chętnych do zabawy.

• Kol. Gienia Franczak omówiła dotychczasową współpracę zaprzyjaźnionych Kół Grodzkich w Polsce oraz perspektywy dalszej współpracy na 2020 rok.

• Kol. Ryszard Preiss przedstawił multimedialną relację z imprezy mikołajkowej uczestników Koła Grodzkiego. Ciekawe zdjęcia przypomniały o interesującym programie, mile spędzonym wspólnie czasie na Podleśnej Polanie w Jaśkowym Lesie. Organizatorzy: Tosia i Krzysztof Nadolscy otrzymali od wszystkich gorące podziękowania.

• Podziękowania od Zarządu KG dla Kol. Basi Wrońskiej za wspaniałe prowadzenie Kroniki Wydarzeń Koła Grodzkiego. Prezes PTTK Stanisław Sikora dodał swój wpis.

• Kol. Grażyna Brylska przygotowała dla wszystkich niespodziankę: zarecytowała swój kolejny wiersz świąteczny, tym razem : "Magia Bieli".

• WSPÓLNE DZIELENIE SIĘ OPŁATKIEM . Składanie życzeń, śpiewanie kolęd.

Opracowała: Kol. Alina Pela LICZBA OSÓB NA SPOTKANIU 41