Relacja z Jubileuszu 10 - lecia Koła Grodzkiego

Uroczystość jubileuszową rozpoczęła Prezes Koła Grodzkiego Kol. Genowefa Franczak przywitaniem członków Koła oraz zaproszonych gości. Zapoznała nas z historią Browaru mieszczącego się w piwnicach Dworu Artusa i historią Restauracji "Piwnica Rajców" oraz przedstawiła program tej szczególnej uroczystości. Następnie głos zabrał Członek ZG PTTK, Prezes Oddz. Gdańskiego kol. Stanisław Sikora. Kol. Andrzej Kuligowski - Prezes ostatniej kadencji KG przedstawił "Historię powstania Koła Grodzkiego", a Kol. Teresa Jurkiewicz w formie multimedialnej "10 lat działalności K.G.". Przedstawiona przez Kol. Teresę prezentacja przypomniała nam miłe, wspólnie spędzone chwile w minionym 10-leciu. Po omówieniu historii Koła, jego rozwoju i sukcesach nastąpiła ceremonia wręczenia odznaczeń i dyplomów za działalność w rozwoju i upowszechnianiu turystyki i krajoznawstwa.

- Złotą Honorową Odznakę PTTK otrzymała Kol. Grażyna Brylska

- Brązową Honorową Odznakę PTTK – Kol. śp. Andrzej Banasiak

- Dyplomy:

Zarządu Głównego PTTK – otrzymało 11 członków Koła,

Oddziału Gdańskiego PTTK im. dr. Jerzego Szukalskiego – 20 członków Koła,

Koła Grodzkiego PTTK im. dr. Jerzego Szukalskiego – 20 członków Koła.

Odznaczenia i dyplomy ZG PTTK oraz Oddziału Gdańskiego wręczał Prezes Oddziału Gdańskiego PTTK Kol. Stanisław Sikora. Dyplomy Koła Grodzkiego wręczali : Kol. Andrzej Kuligowski i Kol. Genowefa Franczak. Na zakończenie części oficjalnej uroczystości jubileuszowej Kol. Grażyna Brylska przedstawiła napisane przez siebie utwory literackie o Gdańsku „Spacer Mariacką” i „Koncert”. Bardzo miłym akcentem kończącym uroczystość było wystąpienie Kol. Stanisława Sikory – Członka Zarządu Głównego PTTK, który w imieniu Zarządu przekazał na ręce Prezesa Koła Grodzkiego Kol. Genowefy Franczak i Prezesa byłej kadencji Kol. Andrzeja Kuligowskiego list gratulacyjny skierowany do wszystkich członków Koła z życzeniami udanej i bogatej w sukcesy dalszej działalności w upowszechnianiu turystyki i krajoznawstwa. Był też podarunek:

Olbrzymi kosz słodyczy, baryłka dobrego wina i komplet filiżanek dla Zarządu Koła.

Ta szczególna uroczystość 10-lecia powstania naszego K.G. odbywała się w Sali balowej Piwnicy Rajców, gdzie na koniec spotkania, przy lampce wina i wesołych rozmowach towarzyskich mogliśmy podziwiać zabytkowe wnętrza i poczuć historyczny klimat tego miejsca.

Po części oficjalnej naszej uroczystości odbyła się biesiada jubileuszowa.

Relację przygotowała kol. Barbara Wrońska
Zdjęcia wykonała kol. Teresa Jurkiewicz (w Galerii zdjęć)