03 Lipca

Zebranie poprowadził Prezes Koła Grodzkiego kol. Andrzej Kuligowski który powitał zebranych i zaproszonego gościa Pawła Jarczewskiego – Historyka, kustosza Muzeum Wyspy Sobieszewskiej im. Wincentego Pola.

Spotkania rozpoczęto zgodnie z założonym programem na miesiąc lipiec 2017.

1. Prelekcja oraz prezentacja zdjęć z przekopu Wisły – poprowadził p. Paweł Jarczewski.

Na wstępie kol. Gienia Franczak przedstawiła zebranym p. Pawła Jarczewskiego i zaprosiła do prelekcji o przekopie Wisły.
Pan Paweł Jarczewski w sposób usystematyzowany omówił historię przekopu Wisły przedstawiając fotografie pokazujące plany przekopu oraz zdjęcia dokumentujące poszczególne etapy budowy.
Zebrani z ciekawością wysłuchali prelegenta który na koniec udzielił odpowiedzi na pytania zadane z sali.

2. Konkursy Fotograficzne 2017r.

Kol. Andrzej Kuligowski przypomniał temat 3 etapu – Wisła – i zaprosił do licznego uczestnictwa.

3. Wycieczka do Wisłoujścia.

Kol. Gienia Franczak zaprosiła wszystkich chętnych na wycieczkę tramwajem wodnym z Żabiego Kruku do Wisłoujścia. Przewidziane jest również na terenie Wisłoujścia ognisko. Termin wycieczki 19.07.2017 r. Start tramwaju z Żabiego Kruku o godz 16.15. Informacja na temat wycieczki zostanie rozesłana emailem.

4. Kręgle w 2017 r.

Kol. Grażyna Skowrońska w imieniu kol. Janka Lewickiego zaprosiła wszystkich chętnych członków Koła Grodzkiego na turniej o Puchar Prezesa Koła Grodzkiego w 2017 r. Zawody odbędą się 10.07 o godz. 15.00 w CH Manhatan

5.  Szlaki turystyczne okolic Trójmiasta

Wycieczki przełożone ze względu na sprawy osobiste kol. Janka Lewickiego.

6. Wycieczka do Matemblewa

Kol. Gienia Franczak zaprosiła wszystkich chętnych na wycieczkę pieszą do Matemblewa która odbędzie się w dniu 15.07.2017 r.. Zbiórka o godz. 9.30 na przystanku autobusowym w Matemblewie. Informacja na temat wycieczki zostanie rozesłana emailem.

7. Lęborskie Dni Jakubowe.

Kol. Krystyna Maćkowska zaprosiła chętnych na wycieczkę do Lęborka która odbędzie się w dniu 22.07.2017 r. Wyjazd kolejki SKM z Gdańska o godz. 9.04. Informacja na temat wycieczki zostanie rozesłana emailem.

8. Wycieczka rowerowa na trasie Grabina Zameczek – Wiślina.

Wycieczkę organizuje kol. Danuta Wójcik w dniu 26.07.2017 r. Informacja na temat wycieczki zostanie rozesłana emailem.

9. Kalejdoskop spraw kulturalnych na lipiec 2017 r.

Kol. Gienia Franczak przedstawiła zbiór wydarzeń na których warto być i zaprosiła do licznego w nich udziału.

10. Podsumowanie wycieczki ,,Kaszuby Północne”

Kol. Piotr Skowroński przedstawił w skrócie przebieg wycieczki  a kol. Teresa Jurkiewicz przygotowała
i zaprezentowała zdjęcia z wycieczki.
Kol. Grażyna Skowrońska w imieniu kol.Manueli dokonała zwrotu nadpłaconej kwoty za udział w wycieczce.

Wszystkie informacje o planowanych imprezach i wycieczkach znajdą się na stronie internetowej Koła Grodzkiego.

Na tym zebranie zakończono. Udział wzięło 46.członków i sympatyków Koła Grodzkiego.
Relację opracował kol. Eugeniusz Koczara.
Zdjęcia wykonała kol. Teresa Jurkiewicz.

{phocagallery view=category|categoryid=231|limitstart=0|limitcount=0}