05 Czerwca

Wszystkich członków i sympatyków Koła Grodzkiego przywitał Prezes Koła kol. Andrzej Kuligowski  oraz przedstawił założone tematy spotkania.

1. ,,Wolontariat”

Wiceprezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku Dawid Jastrzębski podziękował wszystkim uczestnikom wolontariatu z Koła Grodzkiego a w szczególności kol. Ewie Banasiak za bardzo aktywny udział w imprezach oraz wręczył certyfikaty za udział w 3 Gdańskim Maratonie. Zaprosił również 3 wolontariuszy do obsługi koncertu zespołu Guns N' Roses na stadionie Energa Gdańsk.

2.  ,,Koperta Życia”

Pan Łukasz Brycz z Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia przedstawił ideę Kopert Życia. Omówił sposób wypełnienia ankiety znajdującej się w kopercie oraz sposób przechowywania Koperty Życia. Członkowie Koła obecni na zebraniu otrzymali takie koperty. Następnie p. Łukasz omówił sposób zachowania się w przypadku gdy osobie znajdującej się w sytuacji zagrażającej życiu trzeba udzielić pomocy. Zademonstrował również na manekinie metodę pobudzenia akcji serca poprzez ucisk klatki piersiowej. Wszyscy wysłuchali informacji p. Łukasza z dużym zainteresowaniem.

3. ,,Konkurs Fotograficzny”.

Kol. Andrzej Kuligowski podsumował I etap konkursu na temat ,,Rzygacze Gdańskie”
Komisja w składzie: Ryszard Wrzosek; Andrzej Kuligowski; Genowefa Franczak; Maciej Flis oceniła nadesłane fotografie i ustaliła:
1 miejsce – kol. Krzysztof Nadolski za rzygacz z ul. Chlebnickiej
2 miejsce – kol. Marek Izak za rzygacze ze Zbrojowni
3 miejsce – kol. Eugeniusz Koczara za rzygacze z ul. Św. Ducha
Ponadto wyróżnienia otrzymali:
kol. Piotr Skowroński – rzygacz z ul. Chlebnickiej
kol. Barbara Wrońska – rzygacz z ul. Piwnej
kol. Teresa Jurkiewicz – rzygacz z ul. Mariackiej
kol. Grażyna Skowrońska – rzygacz z ul. Katarzynki
Prezes Koła kol. Andrzej Kuligowski wszystkim wyróżnionym wręczył nagrody oraz zaprosił do licznego udziału w następnych etapach.

4. ,,Szlaki turystyczne”.
Kol. Janek Lewicki w związku ze sprawami osobistymi zaproponował zorganizowanie spacerów szlakami turystycznymi w 2 połowie roku.

5. ,,Kręgle 2017.”
Kol. Janek Lewicki zaprosił wszystkich chętnych członków Koła Grodzkiego na turniej o Puchar Prezesa Koła Grodzkiego w 2017 r. Zawody odbędą się 12.06.2017.

6. ,,Kaszuby Północne”.
Kol. Piotr Skowroński poinformował uczestników wycieczki o godzinie i miejscu wyjazdu oraz o planowanej trasie. Zebrał również zaliczkę na poczet kosztów wycieczki.

7.,, Świecie - Chełmno”.
Kol. Majka Ścisk ze względu na małą liczbę chętnych na wycieczkę w terminie letnim zaproponowała przełożenie jej na wrzesień.

8.,,Wycieczka piesza”.
Koledzy Andrzej Banasiak i Lucjan Parfianowicz zaprosili wszystkich chętnych członków i sympatyków Koła Grodzkiego na wycieczkę pieszą na trasie – Targ Rybny – Osiek – Muzeum II wojny Światowej która odbędzie się w dniu 27.06.  Zbiórka o godz 11.00 na Targu Rybnym.

9. Kalejdoskop spraw kulturalnych na maj 2017 r.
Kol. Gienia Franczak przedstawiła zbiór wydarzeń na których warto być i zaprosiła do licznego udziału. Wykaz wydarzeń znajduje się na stronie Koła Grodzkiego

10. Sprawy organizacyjne.
Kol. Eugeniusz Koczara przedstawił przebieg majowych wycieczek do Bydgoszczy i do Lwowa.
Kol. Teresa Jurkiewicz przedstawiła prezentację zdjęć z wycieczki do Bydgoszczy z bardzo ładnym podkładem muzycznym a kol. Krzysztof Nadolski zaprezentował film video ( I część ) z podróży koleją i autobusem do Zamościa. Następna część zostanie zaprezentowana członkom Koła w terminie późniejszym. Zdjęcia i film z wycieczki do Lwowa znajdują się na stronie Koła Grodzkiego.

Na tym zebranie zakończono. Udział wzięło 41 członków i sympatyków Koła Grodzkiego.
Relację opracował kol. Eugeniusz Koczara.
Zdjęcia wykonała kol. Teresa Jurkiewicz.
Film video wykonał kol. Krzysztof Nadolski.
{phocagallery view=category|categoryid=221|limitstart=0|limitcount=0}