09 maja

Sprawozdanie z zebrania członków Koła Grodzkiego Gdańskiego Oddziału PTTK w dniu 09.05.2017r.

Prezes Koła Grodzkiego kol. Andrzej Kuligowski  przywitał wszystkich członków i sympatyków Koła i przedstawił zgodnie z założonym programem tematy spotkania.

1. ,,Chiny”
Kol Teresa Jurkiewicz przygotowała i zaprezentowała pokaz slajdów wraz z narracją ze swojej wycieczki do Chin. Pokaz spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem uczestników zebrania.

2.  Wolontariat 2017.
Kol. Ewa Banasiak omówiła na podstawie przedstawionych zdjęć uczestnictwo członków Koła jako wolontariuszy w 3 Gdańskim Maratonie. Kierownictwo Maratonu oceniło udział wolontariuszy z Koła Grodzkiego za bardzo udany. Zadowoleni byli również sami uczestnicy wolontariatu.

3. ,,Pomniki Gdańskie”.
 Kol. Gienia Franczak zorganizowała i poprowadziła wycieczkę szlakiem pomników Gdańskich. Na podstawie pokazu slajdów  kol. Andrzej Kuligowski omówił wycieczkę przybliżając tym osobom które nie uczestniczyły w niej  informacje na temat pomników.

4. ,,Wycieczka w Bieszczady”.
Kol. Piotr Skowroński w imieniu chorego Manueli przekazał informację o odwołaniu wycieczki ze względu na zbyt małą liczbę uczestników.

5. ,,Żuławski Tulipan”
 Kol. Andrzej Kuligowski zaprosił wszystkich chętnych na wycieczkę rowerową na imprezę ,,Żuławski Tulipan”  przedstawiając program imprezy oraz szczegóły wycieczki.

6. Kręgle 2017.
Kol. Janek Lewicki zaprosił wszystkich chętnych członków Koła Grodzkiego na turniej o Puchar Prezesa Koła Grodzkiego w 2017 r. Zawody odbędą się 15.05.2017 r.

7.Park Polodowcowy.
Kol. Danuta Wójcik zaprosiła chętnych na 30.05 godz. 11.00 na wycieczkę rowerową do Piknikowego Parku Polodowcowego w Pruszczu Gdańskim. Przedstawiła szczegóły wycieczki oraz kilka informacji o Parku.

8. Kalejdoskop spraw kulturalnych na maj 2017 r.
Kol. Andrzej Kuligowski przedstawił zbiór wydarzeń na których warto być i zaprosił do licznego udziału.

10. Sprawy organizacyjne.
Kol. Eugeniusz Koczara przedstawił szczegóły majowych wycieczek do Bydgoszczy i do Lwowa.
Kol. Krystyna Maćkowska przedstawiła możliwości częstszego uczestnictwa w spektaklach operowych.

11. ,,Chiny w obiektywie Krzysztofa Nadolskiego”
Kol. Krzysztof Nadolski wraz z kol. Tosią Nadolską przedstawili film i pokaz slajdów wraz z narracją z rejonu który jest nazywany Wenecją Zachodu Chin. Dużo ciekawych zdjęć z bardzo urokliwego rejonu Chin.

Na tym zebranie zakończono. Udział wzięło 45 członków i sympatyków Koła Grodzkiego.

Relację opracował kol. Eugeniusz Koczara.
Zdjęcia wykonała kol. Teresa Jurkiewicz.
{phocagallery view=category|categoryid=219|limitstart=0|limitcount=0}