03 Kwietnia

Sprawozdanie z zebrania członków Koła Grodzkiego Gdańskiego Oddziału PTTK w dniu 03.04.2017r.

Spotkania rozpoczął  Prezes Koła Grodzkiego kol. Andrzej Kuligowski  witając wszystkich członków i sympatyków Koła.

Zgodnie z założonym programem kol. Andrzej Kuligowski przybliżył tematy spotkania.

1. ,,Holandia od strony wody”

Kol Krzysztof i kol. Tosia Nadolscy przygotowali i zaprezentowali pokaz slajdów wraz z narracją ze swojej wycieczki łodzią kanałami Holandii. Pokaz spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem uczestników zebrania. Były pytania na które zostały udzielone odpowiedzi oraz podziękowania.

2. Informacje z Walnego Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego PTTK  Oddziału Gdańskiego.

Kol. Andrzej Kuligowski przedstawił informację z   Walnego Zjazdu Gdańskiego Oddziału PTTK.

Na Zjeździe zostali wyróżnieni członkowie naszego Koła Grodzkiego:

- kol. Jan Lewicki otrzymał Honorową Odznakę „Za Zasługi dla Turystyki”

- kol. Ewa Banasiak i kol. Gienia Franczak otrzymały „Brązową Honorową Odznakę

PTTK”

- kol. Gienia Franczak i kol.  Andrzej Kuligowski otrzymali dyplomy za  dotychczasową działalność.

- kol. Janek Lewicki otrzymał nominację do tytułu Honorowego Członka  PTTK

Do władz Gdańskiego Oddziału PTTK zostali wybrani:

Do Zarządu Oddziału - kol. Gienia Franczak

Do Sądu Koleżeńskiego - kol. Sławek Flis i kol. Andrzej Kuligowski

3.  Wolontariat 2017r.

Kol. Ewa Banasiak przybliżyła szczegóły uczestnictwa w obsłudze punktu z wodą dla uczestników 3 maratonu PZU.

4. ,,Szlakiem Gdańskich Pomników”.

Kol. Gienia Franczak udzieliła informacji na temat wycieczki zapraszając wszystkich chętnych.

5. ,,Śladami Męki Pańskiej”

Nasz zaproszony gość przewodnik kol. Krzysztof Kruszyński przedstawił nam temat związany ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Pokazując slajdy przybliżył w skrócie obrazy znajdujące się w muzeach i kościołach Europy nawiązujące do takich wydarzeń jak:

Wjazd Chrystusa do Jerozolimy, Ostatnia Wieczerza, Pocałunek Judasza, Jezus przed Piłatem, Biczowanie Chrystusa, Ukrzyżowanie, Zmartwychwstanie.

6. Kręgle 2017 r.

Kol. Janek Lewicki zaprosił wszystkich chętnych członków Koła Grodzkiego na turniej o Puchar Prezesa Koła Grodzkiego w 2017 r. Zawody odbędą się w drugi poniedziałek kwietnia 2017 r.

7. Kalejdoskop spraw kulturalnych na kwiecień 2017 r.

Kol. Gienia Franczak przedstawiła zbiór wydarzeń na których warto być i zaprosiła do licznego udziału.

8. Sprawy organizacyjne.

Kol. Andrzej Kuligowski przypomniał o konkursie fotograficznym oraz poinformował o terminie następnego zebrania, które odbędzie się w dniu 09.05.2017 r.

Na tym zebranie zakończono. Udział wzięło 46 członków i sympatyków Koła Grodzkiego.
Relację opracował kol. Eugeniusz Koczara.

Zdjęcia wykonała kol. Teresa Jurkiewicz.

{phocagallery view=category|categoryid=214|limitstart=0|limitcount=0}