06 Marca

Sprawozdanie z zebrania członków Koła Grodzkiego Gdańskiego Oddziału PTTK w dniu 06.03.2017r.

Zebranie poprowadził Prezes Koła Grodzkiego kol. Andrzej Kuligowski  witając wszystkich członków i sympatyków
Koła. Spotkania rozpoczęto zgodnie z założonym programem na miesiąc marzec 2017.

1. Spotkanie z Komendantem Wojewódzkim Policji w Gdańsku insp. Jarosławem Rzymkowskim.
Ponieważ insp. Jarosław Rzymkowski ze względów służbowych nie mógł być obecny na zebraniu Koła, kol. Ewa Banasiak  która była  inicjatorką spotkania   przedstawiła   zebranym  Panią  aspirant  Barbarę Gawłowicz-Witkiewicz   z Komendy Wojewódzkiej  która przybyła w zastępstwie komendanta.

Następnie głos zabrała pani aspirant przedstawiając zebranym zakres swojej pracy. Omówiła podając przykłady ( na wnuczka, na policjanta, na pracowników innych różnych instytucji ) sposoby okradania szczególnie osób starszych oraz metody postępowania w takich przypadkach. Poruszyła również temat kradzieży tożsamości oraz kradzieży internetowych. Ponieważ jest to bardzo obszerny temat ustaliliśmy że wrócimy do niego na jednym z następnych naszych spotkań. Na w/w tematy wywiązała się dyskusja w której udział wzięli: kol. Maria Mischke, kol. Krzysztof Nadolski oraz kol. Marianna Siarnowska. Kol. Prezes i kol. Ewa podziękowali pani aspirant wręczając bukiet tulipanów oraz album o Gdańsku.

2. Informacje związane z wolontariatem.
Kol. Ewa Banasiak przedstawiła znanego nam z wcześniejszych akcji związanych z wolontariatem Pana Dawida Jastrzębskiego. Pan Dawid który jest Wiceprezesem Regionalnego Centrum Wolontariatu omówił organizację zabezpieczenia w napoje ,,3 Gdańskiego Maratonu” który odbędzie się 09.04.2017 r. oraz podał miejsce dystrybucji wody dla maratończyków obsługiwane przez członków Koła Grodzkiego.

3.  Konkursy Fotograficzne 2017.
Kol. Andrzej Kuligowski przybliżył zebranym zasady udziału w konkursach fotograficznych i zachęcił do jak najliczniejszego w nich udziału.

4. Kościół św Brygidy.
Kol. Gienia Franczak zaprosiła na czwartek 16 marca do zwiedzania Kościoła obiecując niespodziankę.

5. Kręgle.
Kol. Janek Lewicki zaprosił wszystkich chętnych członków Koła Grodzkiego na turniej o Puchar Prezesa Koła Grodzkiego w 2017 r. Zawody odbędą się w drugi poniedziałek marca 2017 r. Poinformował również o wyższych opłatach za udział w zawodach. Informację przyjęto ze zrozumieniem.

6. Składki członkowskie PTTK oraz składki Koła Grodzkiego.
Skarbnik Koła Grodzkiego kol. Maria Mischke kontynuowała przyjmowanie opłat za 2017 r. oraz wydawanie znaczków.

7. Wycieczki do Lwowa i w Bieszczady.
Kol. Eugeniusz Koczara poinformował o planie opłat za wycieczkę do Lwowa oraz zaprosił na wycieczkę do Bydgoszczy.
Kol. Manuela przedstawił program wycieczki w Bieszczady.

Na tym zebranie zakończono. Udział wzięło 52 członków i sympatyków Koła Grodzkiego.
Relację opracował kol. Eugeniusz Koczara.

{phocagallery view=category|categoryid=212|limitstart=0|limitcount=0}