04 Stycznia

1. Prezentacja „Talent i samotność. Stanisława Przybyszewska” – historia zapomnianej dramatopisarki. Prezentacja przygotowana została przez  kol. Gienię Franczak na 40 minut a w związku z nałożeniem się wielu spraw organizacyjnych, druga część prezentacji będzie kontynuowana na następnym zebraniu. Kol. Grażyna Brylska przeczytała wiersz poświęcony pamięci pisarki pt: ”Ostatnie dni”.

2. Propozycje do „Planu Imprez i Planu Spotkań Miesięcznych” są w trakcie ustalania przez wszystkich członków
i sympatyków naszego Koła.

Kol. Ewa Banasiak zaproponowała spotkanie z europosłem Jarosławem Wałęsą  n/t struktur Unii Europejskiej.

Kol. Gienia  Franczak przedstawiła propozycje wykładów na comiesięczne spotkania Koła: min.  spotkanie
z właścicielką serwisu ibedeker p. Ewą Kowalską, propagatorką ciekawych spacerów po mieście, ibedeker informuje m.in. o najciekawszych wydarzeniach i wykładach.

Spotkanie z  p. Brygidą Susko – Tumielewicz redaktorem ”Magazynu Gdańskiego”- pisma promującego Pomorze.

3. Sprawy organizacyjne.

Kol. Prezes poinformowała obecnych o podwyżce składek klubowych o 5zł. Składka klubowa na 2016r.  będzie wynosiła 15zł.

Zaprezentowano zielone koszulki - napis : Koło Grodzkie PTTK Oddział Gdańsk. Utworzona została lista chętnych na nabycie koszulek. Cena jednej  sztuki  wynosi 22zł.

Kol. Janek Lewicki zaprosił na I turniej  kręglarski członków Koła Grodzkiego w dniu 11.01.b.r. o godz.15-tej.

Kol. Danuta Wójcik jeszcze raz zaprosiła niezdecydowanych na Biesiadę Noworoczną w dniu 30.01.b.r. w godzinach od 17 – 24 –tej.

4. Imprezy kulturalne w mieście.

Kol. Gienia Franczak przedstawiła listę imprez kulturalnych, które odbędą się w styczniu w naszym mieście.

Kol. Andrzej Kuligowski zaproponował, aby wszelkie propozycje udziału w imprezach były kierowane do wszystkich członków Koła Grodzkiego również za pomocą strony internetowej. Stronę której jest administratorem aktualizuje na bieżąco. Poinformował nas też o wzroście liczby osób odwiedzających  stronę co świadczy o zainteresowaniu naszą działalnością nie tylko członków i sympatyków  Koła Grodzkiego.

Na tym  zebranie zakończono. Obecnych było 35 członków i sympatyków Koła.

Opr. Kol. Maria Ścisk
Zdjęcia. Kol. Lucjan Sław Parfianowicz