Listopad 2013

Listopadowe zebranie odbyło się 04.11.2013 r. i wzięło w nim udział 41 członków Koła Grodzkiego. Jak zwykle rozpoczęło się od przywitania zebranych członków przez prezesa  Koła  Andrzeja Kuligowskiego i przedstawienia programu spotkania. Pierwsza głos zabrała kol. Ewa Banasiak - skarbnik Koła przypominając program oraz wyczytując aktualną listę uczestników wycieczki do Kwidzyna która odbędzie się 09-go bm. Prezes Koła A. Kuligowski omówił przebieg pieszej wycieczki  „żółtym szlakiem” w której wzięło udział 20 osób ,a która stanowiła ostatni, 6-ty etap zaplanowanych i zorganizowanych  wycieczek przez naszego kolegę Janka Lewickiego. Jednocześnie prezes przypomniał o uzupełnieniu w  książeczkach wpisów  o udziale w poszczególnych etapach. Kol. Janek Lewicki wyjaśnił  zasady zdobywania punktów – za 1 kilometr zdobywa się 1 punkt a do  zdobycia  popularnej odznaki pieszej potrzeba 60 punktów. Następnie  Prezes przedstawił historię krzyża  postawionego w  1947 r. na Westerplatte, który został przeniesiony w r. 1963 na cmentarz w Nowym Porcie, po czym w r.1981 ponownie wrócił na Westerplatte. W związku z tym ,Prezes zaproponował wspólne odszukanie miejsca na cmentarzu gdzie krzyż był postawiony, celem podjęca starań upamiętnienia tego miejsca tablicą pamiątkową. Zaproponował spotkanie 6 listopada przy dawnym Domu Kultury w Nowym Porcie. Przy okazji pobytu w Nowym Porcie prezes zorganizował  zwiedzanie  historycznej już zajezdni tramwajowej ,która jest w dalszym ciągu czynna. Ważnym punktem spotkania było wspólne ustalanie terminów wycieczek w roku przyszłym na podstawie zgłoszonych propozycji naszych członków na poprzednich zebraniach. Opracowaliśmy wstępny plan który jest wersją roboczą a który będzie zapewne  jeszcze dopracowywany. Ustalono również osoby odpowiedzialne za organizację poszczególnych wycieczek. Na koniec Zarząd Koła zwrócił się do obecnych o zgłoszenie się chętnych do udziału w organizacji spotkania Noworocznego. Zebranie zakończył prezes podziękowaniem za przybycie i zaprosił na kolejne, spotkanie w dn.02 grudnia.
Notatkę opracowała kol.  Alicja Sierant.