Marzec 2013 r

Nasze marcowe spotkanie poprowadziła Wiceprezes Koła kol. Gienia Franczak. Po przywitaniu członków i sympatyków Koła przypomniała o planowanych wycieczkach w bieżącym miesiącu tj: - 9 marca do Elektrociepłowni; 16 marca  I-szym etapie ''żółtym szlakiem'' oraz o  zwiedzaniu  Politechniki Gdańskiej w dniu 21 marca. Miłośnicy kajakarstwa koledzy Zbigniew Wójcicki oraz Hieronim Puakowski, aktywni członkowie Klubu Wodnego Żabi Kruk w Gdańsku oraz posiadacze uprawnień Przodowników Turystyki Kajakowej, przedstawili zalety turystyki kajakowej jako sposobu na spędzenie wolnego czasu oraz dotarcie do niedostępnych zakątków w kraju i zagranicą. Kol. Zbigniew Wójcicki zapoznał nas z historią kajakarstwa od momentu powstania pierwszego klubu kajakarskiego w roku 1864. Kol. Hieronim Puakowski opowiedział o początkach kajakarstwa w Polsce , a szczególnie w Gdańsku. Zostały one  pięknie udokumentowane w Kronikach z życia Klubu począwszy od 1972 roku,  które udostępnił nam do wglądu. Wystąpienia Kolegów zostały wzbogacone zdjęciami z wypraw kajakowych ,w których brali udział również członkowie naszego Koła. Do spraw organizacyjnych zaliczyć trzeba przyjmowanie zaliczek na poczet opłat za wycieczki do Gniezna i Wiednia. Na koniec spotkania, kol. Danusia Wójcik przedstawiła w skrócie program wycieczki do Białowieży, łącznie z  prezentacją zdjęć z okolicznych terenów. Kol. Gienia podziękowała wszystkim za przybycie oraz zaprosiła na zaplanowane wycieczki i następne spotkanie w kwietniu.
opr. kol. Alicja Sierant