Październik 2013 r.

Tradycyjnie zebranych członków Koła w dniu 7-go października w ilości 50 osób , przywitał prezes Andrzej
Kuligowski, po czym przedstawił program spotkania :
-        relacja z wycieczki w dn.17-20 września 2013r. do Kazimierza, Sandomierza i Puław
-        relacja z wycieczki rowerowej 24 września 2013r.
-        prezentacja filmu o obronie Westerplatte w dn.1-7.09.1939r.
-        sprawy organizacyjne
Kol. Lucjan Parfianowicz podziękował wszystkim za pomoc w przygotowaniu wycieczki do Kazimierza, Sandomierza i Puław, natomiast kol. Beata Ilczuk w imieniu wszystkich uczestników podziękowała za ciekawy i bogaty program, co dokumentował pokaz zdjęć, które omawiał organizator wycieczki kol. Lucjan Parfianowicz oraz kol. Gienek Koczara. W wycieczce rowerowej 24 września którą zorganizowała kol. Gienia Franczak wzięło udział 10 osób. 30-kilometrowa trasa wiodła z Gdańska trasą Sucharskiego do Westerplatte, natomiast droga powrotna prowadziła promem do Nowego Portu i ulicą Marynarki Polskiej do Gdańska. Również zmagania miłośników jazdy rowerowej zostały uwiecznione i zaprezentowane na spotkaniu.
Bogaty materiał na temat  półwyspu Westerplatte przygotowała wiceprezes Koła kol. Gienia Franczak .Po zapoznaniu z historią Westerplatte, szczegółowo omówiła dzień po dniu przebieg walk w dn.1-7 września 1939r. Przypomniała również co aktualnie na Westerplatte możemy zobaczyć. Następnie poświęcono czas sprawom organizacyjnym.
Kol. Manuela  przypomniał program wycieczki w dn.11-12.X. 2013r. do m.in. Gierłoży i Kętrzyna.
Kol. Ewa Banasiak wyczytała aktualną listę uczestników wycieczki 09.XI.2013 r. do Kwidzyna.
Prezes Andrzej Kuligowski zapowiedział spotkanie w sprawie ustalenia harmonogramu imprez w 2014 r., jednocześnie zachęcił członków Koła do uczestnictwa w tych pracach.
Na koniec podziękował wszystkim za przybycie i zaprosił na następne spotkanie w dniu 04.XI.2013r.
Opracowała: kol. Alicja Sierant.