18 10 Jesienny przejazd rowerowy

Jesienny przejazd rowerowy „ Szlakiem gdańskich ścieżek rowerowych”
Sobota, 18.10.2014r.,– 11 członków Koła Grodzkiego – sympatycy jazdy rowerowej, zorganizowali jesienny przejazd rowerowy, gdańskimi ścieżkami rowerowymi. Spotkaliśmy się o godz.10-ej, jak zwykle przy Fontannie Neptuna w Gdańsku. Pogoda  piękna, jesienna, choć temperatura powietrza nie przekraczała +8 st.C. Wyruszyliśmy w kierunku Al. Zwycięstwa. Przy Operze Bałtyckiej dołączyli do nas Ania z Andrzejem Kuligowscy. Dalej Al. Grunwaldzką dojechaliśmy do Olivii, gdzie czekali na nas Marianna i Manuela. Stąd już w pełnym składzie pojechaliśmy w kierunku Ergo Areny, znajdującej się przy Placu Dwóch Miast 1. Zatrzymaliśmy się przed jedną z najnowocześniejszych w Polsce hal widowiskowo-sportowych, położonej na granicy dwóch miast: Gdańska i Sopotu. Ergo Arena znajduje się ok. 3 km od centrum Sopotu, ok. 10 km od centrum Gdańska oraz ok. 1 km od brzegu Zatoki Gdańskiej. Udało nam się zwiedzić arenę główną, ponieważ pozostałe sale były dzisiaj nie dostępne. Obiekt został zbudowany w latach 2007-2010. Koszt budowy wyniósł 346 mln zł. Arena może pomieścić  do 15 tyś. osób. Znajdują się tu sale sportowe  w tym : treningowe, rozgrzewkowe, szkoleniowe, wystawowe i cateringowe. Odbywają się tu również koncerty. Po wizycie w Ergo Arena  ruszyliśmy dalej. Przed nami krótki odcinek polnej drogi( jaki oryginalny a zarazem uroczy )  i wjechaliśmy na promenadę w kierunku Sopotu. Pod kołami rowerów dywany, usłane z liści w kolorze jesieni. Liście szeleściły i fruwały w rytm kręcących się kół. Po prawej stronie drogi rozpościerał się widok na morze. Czuliśmy jednak chłód z jednoczesnym powiewem jesiennego wiatru. To już prawdziwa jesień. Dojechaliśmy do Sopotu. Przed nami molo – największe molo drewniane w Europie, liczące 524 m. Zrobiliśmy zdjęcia pamiątkowe. Jeszcze spojrzenie na centrum miasta. Drzewa przybrały kolory żółci i czerwieni. Fontanny ozdobione tryskającą wodą oraz bukietami jesiennych kwiatów. W oryginalnej kolibie, góralskiej  chacie,  usytuowanej  przy plaży w Sopockim Parku Północnym miło i przyjemnie spędziliśmy czas. Następnie ruszyliśmy w drogę powrotną, trasą w kierunku Sopot - Gd. Brzeźno - Gdańsk. Wycieczkę zakończyliśmy przy Operze Bałtyckiej w Gdańsku-Wrzeszczu. Przejechaliśmy trasę długości 35 km.
Dziękuję Krzysiowi Franczak, który wydawał komendy z zakresu  przepisów  ruchu drogowego oraz spokojnie i relaksowo czuwał nad organizacją przejazdu.
To był kolejny, udany dzień, który członkowie Koła Grodzkiego spędzili  interesująco i  razem.

Wycieczkę i relację przygotowała: kol.Gienia Franczak
{phocagallery view=category|categoryid=73|limitstart=0|limitcount=0}