11 09 PGE Arena

W dniu 11.09.2014r. kol. Ania Stefanowicz zorganizowała zwiedzanie stadionu ''PGE ARENA" w Gdańsku Letnicy. Udział wzięło 16 osób w tym dwoje dzieci. Grupę poprowadził przewodnik ''PGE ARENA" miły i sympatyczny pan Paweł Dzinisz. Stadion ''PGE ARENA" Gdańsk został zbudowany w związku z mającymi odbyć się w 2012r. Mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Budowę rozpoczęto w 2008r., a do użytku oddano w 2011r. Kopuła stadionu ma różne odcienie koloru pomarańczowego, a ogólnie stadion posiada 42 tysiące krzesełek w odcieniu zieleni. W dniu 19 lipca 2011r.został rozegrany pierwszy mecz "LECHIA GDAŃSK" z "CRACOVIĄ". W meczu wzięło udział 34 tysiące kibiców z całej Polski. Zwiedzaliśmy całe zaplecze w tym:szatnie gości, pomieszczenia do masażu, łazienki, kaplicę, kawiarnię oraz sale konferencyjne, a także wspaniałą murawę. Obiekt pełni funkcję centrum biznesu, rozrywki i rekreacji w/w obiekcie mogą odbywać się koncerty, wydarzenia sportowe i kulturalne. Po zwiedzeniu ''PGE ARENA" wszyscy byliśmy zachwyceni tak wspaniałym obiektem.
Notatkę sporządziła kol. Maria Wojtczak.
{phocagallery view=category|categoryid=68|limitstart=0|limitcount=0}