Relacja ze spotkania członków i sympatyków w dniu 03. 02. 2020 r.

Prezes Koła Grodzkiego Kol. Genowefa Franczak otworzyła drugie w tym roku spotkanie, serdecznie witając zaproszonego gościa Panią mgr Edytę Dutkiewicz, jak również uczestników spotkania.

1”Jak zabezpieczać się przed osteoporozą” – wykład z prezentacją poprowadziła mgr Edyta Dutkiewicz, psycholog, dietetyk z szerokim doświadczeniem i ogromną pasją. Pracuje m.in. w zespole Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia, gdzie uczestniczy w realizacji programów zdrowotnych. Prowadzi wykłady, motywuje jak wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe w praktyce. Podczas wykładu uczestnicy spotkania, dowiedzieli się na czym polega choroba. Osteoporoza została uznana przez Światową Organizację Zdrowia za chorobę cywilizacyjną. W Unii Europejskiej z powodu osteoporozy co 30 sekund dochodzi do złamań. Pani prelegentka zapoznała nas z przyczynami i czynnikami ryzyka choroby. Przedstawiła rodzaje choroby, w jaki sposób rozpoznajemy i leczymy. Poznaliśmy metody zapobiegania. Warunkiem sukcesu terapii jest prawidłowe i regularne stosowanie leków oraz zaleceń dotyczących diety i aktywności fizycznej. Efekty można zobaczyć po kilku miesiącach lub nawet latach. Na koniec spotkania pani Edyta Dutkiewicz udzieliła odpowiedzi na liczne pytania ze strony zebranych uczestników.

2. Kol. Genowefa Franczak przedstawiła propozycje tematów, na następne prelekcje podczas spotkań KG w 2020r.

3. Kol. Teresa Jurkiewicz poinformowała zebranych uczestników o działalności Zarządu Koła Grodzkiego PTTK Oddziału Gdańskiego im. Dr Jerzego Szukalskiego za rok 2019.

4. Skarbnik KG -Kol. Grażyna Skowrońska poinformowała o wysokości składek członkowskich w bieżącym roku / 65.00zł normalna, 40.00 zł ulgowa, 15.00 zł koszty organizacyjne. Zebrała od uczestników zebrania opłaty. Wydała znaczki osobom, które wcześniej wniosły opłaty. Poprosiła uczestników zebrania o wypełnienie deklaracji zgody na przetwarzanie danych osobowych. Przedstawiła sprawozdanie finansowe za rok 2019.

5. 10.02.2020 r. /poniedziałek/ - Wyjazd do Pucka. Kol. Gienia Franczak przedstawiła program wycieczki autokarowej do Pucka na uroczystości związane z okazji 100 - rocznicy powrotu Pomorza w granice Rzeczypospolitej i zaślubin Polski z morzem. W programie udział w uroczystościach, zwiedzanie miasta, obiad. Zbiórka o godz. 8.15 przy Kościele św. Elżbiety w Gdańsku.

6. 14.02.2020 r. /piątek/ - Kulig. Kol. Piotr Skowroński poinformował o możliwości zorganizowania kuligu w Koszałkowie /Wieżyca/. Impreza uzależniona od warunków pogodowych.

7.17.02. 2020 r. MK BOWLING godz15. Kol. Marianna   Siarnowska zebrała opłaty za uczestnictwo w turnieju o "Puchar Prezesa Koła Grodzkiego”- zgłosiło się 13 osób chętnych do rozgrywek.

8. 22.02.2020r. BAL GRODZKI w restauracji ALIZZE - Kol. Maria Mischke

i Beata Ilczuk zaprosiły osoby chętne na zabawę. Zgłosiło się 23 osoby. Lista otwarta do 3 lutego.

9. KONKURSY FOTOGRAFICZNE - Kol. Teresa Jurkiewicz zaproponowała kontynuację konkursów fotograficznych. W tym roku dwa tematy całoroczne : „Piękna nasza Polska cała” oraz "Nasze Miasto”. Tematy kwartalne zostaną przesłane do uczestników zebrania mailowo w terminie późniejszym.

10. Kalejdoskop wydarzeń kulturalnych LUTY 2020r -Kol. Alina Pela. Kalejdoskop wysłany mailowo do uczestników zebrania w terminie wcześniejszym, przed lutowym spotkaniem.

SPRAWY RÓŻNE:

$- Prezes KG Kol. Gienia Franczak wręczyła Kol. Barbarze Wrońskiej nagrody za udział w konkursie fotograficznym w roku 2019, za zajęcie II miejsca w tematyce „Piękna nasza Polska cała” oraz II miejsca w tematyce: ”Historyczne Bramy Gdańska”.

$- Wycieczka do Warszawy - Kol. Krzysztof Nadolski organizator wycieczki do stolicy, poinformował o ilości uczestników wycieczki. Aktualnie lista liczy 14 osób chętnych, 9 osób zapłaciło wpisowe. Przedstawił plan wyjazdu

- - Wycieczka do Ośrodka „Rudnik” - Kol. Zbyszek Jendraszek przedstawił program wycieczki do Grudziądza. Poinformował o kosztach.

K- Kol. Gienia Franczak zaprosiła na wystawę Fotograficzną Pomorskiej Komisji Fotograficznej na wykład pt:” Kompozycja i estetyka obrazu fotograficznego”.

- - Kol. Lucjan Parfianowicz, zaprosił na koncert pt. „Warto dla jednej miłości żyć” w dniu 23 lutego 2020r. o godz. 18.00 w kościele Zielonoświątkowym Gdańsk Menonitów 2A. Wystąpi światowej sławy pianista Maciej Markiewicz oraz Cappella Gdanensis.

Opracowała : kol. Alina Pela                      liczba uczestników zebrania : 48