08 Stycznia

Sprawozdanie z zebrania członków Koła Grodzkiego Gdańskiego Oddziału PTTK

Zebranie poprowadziła Wiceprezes Koła Grodzkiego kol. Gienia Franczak. Powitała zebranych, przedstawiła program zebrania oraz styczniowe imprezy.

Podziękowała wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie naszego wieczoru wigilijnego w Ratuszu Głównego Miasta w Wielkiej Sali Wety. Ze względów technicznych nie udała się prezentacja filmu z wieczoru wigilijnego który przygotowała dla nas kol. Teresa Jurkiewicz. Obejrzymy go w terminie późniejszym.

Przeszliśmy do omawiania kolejnych punktów programu.

1.  Kol. Gienia Franczak przedstawiła Kalendarz Imprez na 2018 r w wersji roboczej w powiązaniu z zespołami roboczymi do realizacji zaplanowanych imprez. Podczas dyskusji Kol. Ewa Banasiak nie wyraziła zgody na swój udział w realizacji imprez przypisanych dla ,,jej” grupy roboczej. Również kol. Jan Lewicki zgłosił ograniczenie swojej działalności w ramach grupy roboczej do udziału w niektórych wycieczkach krajoznawczych pieszych. Ustalono że poprawiona wersja Kalendarza Imprez na 2018 r. zostanie przedstawiona na lutowym spotkaniu Koła.

2. Kol. Gienia Franczak przedstawiła zebranym wysokość składek na 2018 r.

3. Kol. Piotr Skowroński zaproponował temat główny ,,Drzewo” konkursu fotograficznego na 2018 r. Zaprosił również do składania pozostałych trzech tematów na  konkurs.

4.  Kol. Danuta Wójcik poinformowała o szczegółach Balu Grodzkiego. Koszt Balu 75 zł/os.

5. Kręgle: 15.01.2018 ( poniedziałek) – pierwsze rozgrywki w tym roku. Na turniej  o "Puchar Prezesa Koła Grodzkiego zaprosił kol. Janek Lewicki.

6. ,,Wycieczka do Teatru Szekspirowskiego” 25.01.2018 : "  – kol. Barbara Wrońska  zaprosiła na zwiedzanie Teatru z przewodnikiem. Szczegóły zostaną podane pocztą elektroniczną.

7. "Kalejdoskop wydarzeń kulturalnych w Gdańsku- styczeń 2018 r." omówiła kol. Genowefa Franczak. Szczegółowe informacje w emailu.

Obecne na zebraniu 46 osoby ( 39 członków + 7 sympatyków )

Notatkę sporządził kol. Eugeniusz Koczara
Zdjęcia wykonał kol.Lucjan Parfianowicz