06 Lutego

Sprawozdanie z zebrania członków Koła Grodzkiego Gdańskiego Oddziału PTTK w dniu 06.02.2017r.

Zebranie poprowadził Prezes Koła Grodzkiego kol. Andrzej Kuligowski który powitał zebranych i zaproszonego gościa Przewodniczącego Rady Miasta Gdańska Bogdana Oleszka.

Spotkania rozpoczęto zgodnie z założonym programem na miesiąc luty 2017.
 1. Prelekcja Przewodniczącego Rady Miasta Gdańska p. Bogdana Oleszka.

Na wstępie kol. Gienia Franczak przedstawiła zebranym wybrane informacje o Przewodniczącym.
Następnie głos zabrał  Bogdan Oleszek na początku mówiąc o sobie a następnie o pracy Rady Miasta Gdańska.
Po zakończonej prelekcji rozpoczęła się dyskusja na temat perspektyw rozwoju miasta, aktualnych inwestycji oraz sposobów ich inwestowania. Były również tematy dotyczące spraw pojedynczych obywateli. Głos w dyskusji zabrali: Gienia Franczak, Jan Lewicki, Barbara Woźniewska, Grażyna Skowrońska, Piotr Izak, Andrzej Kuligowski, Ania Stefanowicz, Eugeniusz Koczara, Halina Sawuła i Krzysztof Nadolski. Przewodniczący  p. Bogdan Oleszek udzielił odpowiedzi na zadane pytania. Na pytanie o sprawy mieszkaniowe obiecał interwencję.

2. Przedstawienie ,,Planu wycieczek i imprez Koła Grodzkiego”.

Kol. Andrzej Kuligowski omówił Plan wycieczek i imprez Koła Grodzkiego który został wcześniej przedstawiony członkom Koła. Zebrani przyjęli Plan bez  poprawek. Na temat wycieczek głos zabrali kol. Eugeniusz Koczara oraz kol. Lucjan Parfianowicz. Ustalono że na marcowym spotkaniu zostaną wyłożone listy deklaracji na poszczególne wycieczki.

3.  Przedstawienie ,,Planu spotkań miesięcznych na 2017 r.”

Kol. Andrzej Kuligowski omówił Plan spotkań miesięcznych na 2017 r.  Zebrani przyjęli Plan bez  uwag.
Kol. Gienia Franczak omówiła imprezy przyjęte w Planie na miesiąc luty a kol. Piotr Skowroński przedstawił zdjęcia z imprezy karnawałowej 2017.
Wycieczka do Muzeum Narodowego z przewodnikiem odbędzie się 24.02.2017 r.

4. Konkursy Fotograficzne 2017r.

Kol. Andrzej Kuligowski przedstawił 3 tematy oraz warunki  Konkursu Fotograficznego na 2017 r.

5. Wolontariat 2017r.

Kol. Ewa Banasiak zadeklarowała pokierowanie sprawami wolontariatu w momencie gdy z Centrum zostaną zgłoszone takie potrzeby.

6. Składki członkowskie PTTK oraz składki Koła Grodzkiego.

Skarbnik Koła Grodzkiego kol. Maria Mischke kontynuowała przyjmowanie opłat za 2017 r.

7. Kręgle w 2017 r.

Kol. Jan Lewicki zaprosił wszystkich członków Koła Grodzkiego na turniej o Puchar Prezesa Koła Grodzkiego w 2017 r. Zawody odbędą się w drugi poniedziałek lutego 2017 r.

Wszystkie informacje o planowanych imprezach i wycieczkach znajdą się na stronie internetowej Koła Grodzkiego.

Na tym zebranie zakończono. Udział wzięło 46.członków i sympatyków Koła Grodzkiego.
Relację opracował kol. Eugeniusz Koczara.
{phocagallery view=category|categoryid=209|limitstart=0|limitcount=0}