02 Stycznia

Sprawozdanie z zebrania członków Koła Grodzkiego Gdańskiego Oddziału PTTK w dniu 02.01.2017r.

Zebranie poprowadził Prezes Koła Grodzkiego kol. Andrzej Kuligowski który powitał zebranych i złożył wszystkim życzenia Noworoczne.

Zgodnie z zaakceptowanym przez zebranych programem spotkania rozpoczęto omawianie poszczególnych punktów:

1. Omówienie wniosków z zebrania sprawozdawczo-wyborczego.
Na zebraniu  sprawozdawczo-wyborczym zgłoszono 2 wnioski.

Pierwszy wniosek zgłosił kol. Jan Lewicki i dotyczył on zmiany ordynacji wyborczej polegającej na osobnych wyborach Prezesa i osobnych wyborach Zarządu Koła Grodzkiego. Wniosek omówił  Prezes kol. Andrzej Kuligowski który po zasięgnięciu opinii w Zarządzie Głównym PTTK stwierdził że zmiana ordynacji wyborczej byłaby niezgodna z prawem i w związku z tym wniosek nie może być zrealizowany. Głos w tej sprawie zabrał również kol. Sławomir Flis który również potwierdził niezgodność z Ordynacją wyborczą PTTK zmiany zgłoszonej we wniosku.

Drugi wniosek dotyczący zmiany porządku obrad zebrania  sprawozdawczo-wyborczego zgłosiła kol. Grażyna Brylska. Do wniosku ustosunkował się  Prezes kol. Andrzej Kuligowski który stwierdził że porządek obrad wynika z dokumentów uchwalonych przez  Zarząd Główny PTTK i jest obowiązujący dla wszystkich podmiotów zrzeszonych w PTTK. Tak więc zmiana porządku obrad nie może być dokonana. Jadnak ze zrozumieniem odczytujemy intencje kol. Grażyny Brylskiej i następne  zebranie  sprawozdawczo-wyborcze Zarząd Koła zobowiązuje się zorganizować sprawniej.

2. Informacja o podziale zadań wśród członków Zarządu Koła.
Wszyscy zebrani zapoznali się z podziałem zadań i nie zgłosili żadnych uwag.

3. Bal Grodzki 2017.
Kol. Danuta Wójcik przedstawiła zebranym informację o zabawie karnawałowej która odbędzie się w dniu 28.01.2017 r. w restauracji w budynku Solidarności i zebrała opłaty od chętnych na zabawę.

4. Składki członkowskie PTTK oraz składki Koła Grodzkiego.
Skarbnik Koła Grodzkiego kol. Maria Mischke rozpoczęła przyjmowanie opłat za 2017 r. Składka członkowska PTTK wynosi: normalna 45 zł, ulgowa 25 zł. Składka Koła Grodzkiego wynosi 15 zł.

5. Kręgle w 2017 r.
Kol. Jan Lewicki zaprosił wszystkich członków Koła Grodzkiego na turniej o Puchar Prezesa Koła Grodzkiego w 2017 r. Pierwsze zawody odbędą się w drugi poniedziałek stycznia 2017 r. a następne w każdą drugą środę miesiąca. Zmiana terminu została zaakceptowana przez uczestników turnieju i będzie zapisana w Regulaminie Turnieju.

6. Propozycje do Planu Imprez na 2017 r.
Wszyscy uczestnicy zebrania otrzymali druki do składania propozycji imprez w których chcieliby uczestniczyć w 2017 r. Kol. Eugeniusz Koczara przedstawił propozycję wycieczki do Lwowa ze zwiedzaniem również Lublina, Chełma i Zamościa.

7. Wolne wnioski.
Kol. Piotr Skowroński przedstawił relację foto z inauguracji Morsów Gdańskich w 2017 r. informując że w kąpieli noworocznej w Bałtyku uczestniczyło troje naszych członków tj. kol. Piotr Skowroński, kol. Grażyna Skowrońska oraz kol. Maria Mischke. Nasze gratulacje za odwagę.

Na tym zebranie zakończono. Udział wzięło 50 członków i sympatyków Koła Grodzkiego.
Relację opracował kol. Eugeniusz Koczara.
Zdjęcia kol. Teresa Jurkiewicz
{phocagallery view=category|categoryid=202|limitstart=0|limitcount=0}