Spotkanie członków i sympatyków - Czerwiec 2021

Pragnę poinformować, że Zarząd Koła biorąc pod uwagę zdecydowaną poprawę
w zakresie po pandemicznego bezpieczeństwa zdrowotnego w kraju oraz w odpowiedzi na Państwa telefony, sugestie w sprawie powrotu do organizacji spotkań miesięcznych Koła podjął próbę zorganizowania takiego spotkania w przestrzeni otwartej.

Proponujemy I spotkanie:

07 czerwca 2021r, ( pierwszy poniedziałek miesiąca ) ; godz. 16.00

Miejsce spotkania: Park Oruński im. Emilii Hoene (przy wejściu)

W załączeniu mapa orientacyjna   miejsca spotkania.

W programie:

1. Spotkanie z prezesem Narodowego Centrum Kultury Tatarów Rzeczpospolitej Polskiej im. Leona Mirzy Kruczyńskiego Panem Jerzym Murza Dżeraiłem Ułan Szahuniewiczem

2. Historia Parku Oruńskiego im. Emilii Hoene.

3. Sprawy organizacyjne Koła.

4. Propozycja wycieczki ” Zachodnim ciągiem fortyfikacji Gdańska”

5.Wolne wnioski i dyskusja.

Wszystkich chętnych na spotkanie obowiązują aktualne zasady zachowania bezpieczeństwa sanitarnego.

Z turystycznym pozdrowieniem

Genowefa Franczak

Prezes Koła Grodzkiego

Relacja ze spotkania Zarządu Koła Grodzkiego PTTK O Gdańsk
z dnia 17.05.2021r

W dniu 17.05.2021r. na terenie Parku Oliwskiego, przy pięknej pogodzie spotkał się Zarząd Koła Grodzkiego z finalistami konkursu fotograficznego „Gdańsk w śniegu” oraz z członkami jury tego konkursu.

Prezes Koła Kol. Genowefa Franczak powitała wszystkich bardzo serdecznie po przerwie powodowanej pandemią wirusa Covid - 19.

Finalistom wręczono : dyplomy oraz upominki : pamiątkowe kubeczki z napisem Gdańsk oraz albumy poświęcone 30 lat samorządności „Gdańsk wczoraj i dziś”.

Kubeczki oraz albumy uzyskaliśmy z Biura Prezydenta Miasta Gdańska.

Jednogłośnie podjęliśmy decyzję uruchomienia naszych spotkań miesięcznych
w pierwszy poniedziałek każdego miesiąca. Z uwagi na dalsze zagrożenia „covidem”spotkania odbywać się będą na otwartych terenach proponowanych przez naszych członków koła.

I tak pierwsze spotkanie zaplanowano w Parku Oruńskim, gdzie jest możliwość zwiedzenia nowo otwartego obiektu parkowego. Ponad to trwają uzgodnienia
w sprawie spotkanie z Panem Jerzym Dżyrdzysaem Szahuniewiczem - Prezesem Narodowego Centrum Kultury Tatarów Rzeczpospolitej Polskiej z siedzibą w w Parku Oruńskim.

Postanowiono również ogłosić kolejny konkurs fotograficzny. Tematy konkursowe to : „Polne Kwiaty” , „Moje selfie na tle Gdańska” , „Gdańskie Baszty”. Termin zakończenia konkursu : 31 październik 2021. Ogłoszenie wyników listopad/grudzień.

Opracowanie: Kol. Teresa Jurkiewicz

Wiceprezes Koła Grodzkiego